Aquademia w Tarnowie Podgórnym

Aquademia w Polsce

Firma Hansgrohe jest międzynarodowym koncernem – producentem armatury sanitarnej, systemów prysznicowych, a nawet całych kolekcji łazienkowych „skrojonych na miarę” przez światowej sławy projektantów. W Polsce Hansgrohe istnieje już od 15 lat. Początkowo siedziba firmy mieściła się w secesyjnej wilii w centrum Poznania; z czasem jednak skala działalności i dynamiczny rozwój sprawiły, że konieczna stała się nowa inwestycja.
Swoje korzenie firma Hansgrohe Polska zapuściła 20 km od centrum Poznania, w Tarnowie Podgórnym, gdzie znajduje się centrum szkoleniowe, ekspozycja aranżacji łazienkowych i galeria sztuki; Galeria Hansgrohe - Aquademia.

AQUADEMIA
Aquademia to miejsce w siedzibie firmy Hansgrohe, które tętni życiem. W Galerii Hansgrohe - Aquademia odbywają się wernisaże, w centrum szkoleniowym – prezentacje o różnej tematyce, a na ekspozycję przyjeżdżają goście, którzy mogą obejrzeć produkty firmy w zaaranżowanych kompleksowo łazienkach. Dla wszystkich dostępna jest firmowa Cafeteria.

EKSPOZYCJA
Ekspozycja zaprojektowana została zgodnie z aktualnymi trendami wyposażenia wnętrz łazienkowych. Prezentowane są marki Hansgrohe oraz Axor, a także armatura kuchenna.
Na ekspozycji zadbano w sposób szczególny o elementy takie jak światło, aromaty oraz muzyka czyli sferę doznań zmysłowych tak istotnych w filozofii wellness.

CENTRUM SZKOLENIOWE
Aquademia pełni również rolę centrum szkoleniowego. W Hansgrohe organizowane są prezentacje dla architektów i projektantów wnętrz oraz szkolenia dla sprzedawców i serwisantów. Co roku Aquademię odwiedza ponad 1000 osób. Większość to uczestnicy szkoleń, a pozostała grupa to goście wernisaży i eventów oraz osoby prywatne chcące przyjrzeć się produktom oraz pomysłom na zaaranżowanie przestrzeni łazienkowych.

GALERIA HANSGROHE - AQUADEMIA
Galeria Hansgrohe - Aquademia istnieje już od dziesięciu lat. Powstała z inicjatywy prezesa firmy Lecha Mielnika, który twierdził, że:

„Galeria od początku istnienia miała na celu wspieranie sztuki i dzielenie się naszym potencjałem. Ta działalność pasuje do firmy i do jej produktów. Chcemy poprzez nasze działania przekazać pewną ideę i promować określony styl życia, w którym zawsze jest miejsce na sztukę”,

a prowadzi ją Barbara Pol, absolwentka historii sztuki UAM w Poznaniu. Wystawy odbywają się cyklicznie; dwa razy do roku.
Galeria to oczywiście jeden z elementów kreowania wizerunku, ale ta działalność z pogranicza sztuki i design’u jest firmie szczególnie bliska.
Ideą Galerii jest skupianie wokół sztuki ludzi z bardzo różnych środowisk. Na wernisaże przybywają partnerzy biznesowi firmy, przedstawiciele poznańskich środowisk twórczych, sąsiedzi ze strefy ekonomicznej gminy Tarnowo Podgórne oraz osoby zaprzyjaźnione. Wernisaże są otwarte, a nowi goście – zawsze mile widziani.

 

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK
<% } //bolIsPublishMode %>