Czołówka architektów w dialogu na temat kultury łazienkowej i wizji łazienki przyszłości.
Łazienka przechodzi ciągłą rewolucję – od pomieszczenia czysto funkcjonalnego po salon wellness stanowiący integralny element architektury wnętrza. Co to oznacza dla projektantów? Międzykulturowy dialog ukazuje potrzeby człowieka i rytuały kultury łazienkowej w nowej perspektywie. Jakich odpowiedzi dostarcza architektura? Oto dwie z wielu kwestii będące przedmiotem dyskusji znamienitych architektów i twórców z Europy, Ameryki i Azji zainicjowanej przez markę Axor.
W rezultacie tych pięciu edycji warsztatów w czterech różnorodnych miejscach na świecie powstają od 2002 roku podstawy innowacyjnych rozwiązań łączących architekturę i wodę. Tak w aspekcie budynków jak i nowatorskich koncepcji aranżacji łazienek.
Więcej o rezultatach twórczego dialogu, warsztatach, uczestnikach i ich koncepcjach znajdziesz tutaj.
Grupa 19 projektantów po raz pierwszy pochyla się nad kwestią niedoboru zasobów wody. Wykorzystanie wody w architekturze i szczególna magia tego pierwotnego żywiołu to główne tematy warsztatów na Kubie. (Zdjęcie Ralf Biehl, AIT/GKT)
Związek architektury i wody był centralnym tematem drugiej edycji warsztatów Aquatektur, w którym wzięło udział 19 architektów. „Perspektywicznie o łazience” – ta idea przyświecała ożywionej dyskusji 19 projektantów i marki Axor. (Zdjęcie Ralf Biehl, AIT/GKT)
3. Warsztaty: Centrum arabskiej kultury kąpieli posłużyło jako źródło inspiracji dla kreatywnej wymiany pomiędzy architektami z Europy i Środkowego Wschodu. O czym mówią nam regionalne tradycje łazienkowe? Jak architektura i architektura wnętrz może zinterpretować te idee zgodnie z duchem czasów? (Zdjęcie Ralf Biehl, AIT/GKT)
Licząca sobie tysiące lat chińska kultura ciała fascynuje coraz więcej osób na całym świecie. Odpowiada na głęboką tęsknotę człowieka za odpoczynkiem i harmonią, która woła o uwagę w naszych rozpędzonych czasach. Podczas 4 edycji warsztatów AquaTektur uczestnicy z Europy i Azji kontynuowali międzykulturowy dialog na temat wody i architektury. (Zdjęcie Ralf Biehl, AIT/GKT)
Dwunastka architektów z Europy i Dalekiego Wschodu opracowała szkice nowych rozwiązań interakcji wody, człowieka i przestrzeni. Sięgająca po inspirację do japońskiej kultury kąpieli, 5 edycja warsztatów AquaTektur odbyła się na wyspie u wybrzeży Japonii. (Zdjęcie Ralf Biehl, AIT/GKT)
Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.