Wyposażenie łazienki Axor Citterio.

Pobierz tutaj aplikację Flash Player (linked)

Antonio Citterio – architekt i projektant

Antonio Citterio jest prawdopodobnie najbardziej wybitnym architektem spośród znanych światowych projektantów. W kreatywnym ducie z Patricią Viel połączone studio zaprojektowało wiele rezydencji i budynków komercyjnych, hotele Bulgari na całym świecie czy luksusowe apartamenty, np. Budynek Filharmonii nad Łabą (Hamburg).

Także jako projektant produktów, Antonio Citterio, przede wszystkim myśli o pomieszczeniu i jego funkcji. To umożliwia architektowi/projektantowi, mieszkającemu w Mediolanie, rozwijać dyskretną, ponadczasową i elegancką koncepcję wzornictwa, która przyniosła mu tytuł "Gentlemana Designu"

Architektura i design odnoszące sukces na całym świecie

Studio Antonio Citterio projektuje dla wielu znanych międzynarodowych projektantów wystroju wnętrz. Między innymi B & B Italia, Flexform and Vitra (meble), Flos (oświetlenie), Iittala (szkło) czy luksusowa marka Hermès. Antonio Citterio dwukrotnie zdobył prestiżową włoską nagrodę w dziedzinie wzornictwa Compasso d’Oro. W 2008 r. British Royal Society nagrodziło go tytułem Royal Designer for Industry. We współpracy z marką Axor, w 2003 roku stworzył kolekcję łazienkową Axor Citterio, która z sukcesem pojawia się w hotelach na całym świecie. Następnie stworzył kolekcje Axor Citterio M i Axor Citterio E razem z Axor Universal Accessories. Baterie kuchenne Axor o różnym wzornictwie i konfiguracjach funkcjonalnych także prezentują jego charakterystyczny styl.

Antonio Citterio – portret

Antonio Citterio – Gentleman Designu

Zdjęcia

Skupia się na ponadczasowym, eleganckim i dyskretnym wzornictwie

  • Antonio Citterio w swoim studio.
  • Sofa i stołek.
  • Plastikowe pojemniki na kółkach.
  • Zewnetrzny widok na biuro główne.
  • Hotelowy bar.
  • Lampa biurkowa.
  • Szafki kuchenne i stół.
  • Foyer i schody.
  • Różnokolorowe krzesła.
  • Meble na targach.

W domu w wielu dyscyplinach

Antonio Citterio, urodzony w 1950 roku w północnych Włoszech, w mieście Meda, swoje pierwsze biuro otworzył już w wieku 22 lat, jeszcze przed ukończeniem studiów na wydziale architektury w Mediolanie. W latach 1987 – 1996 współpracował z projektantem Terry Dawn , zanim założył studio Antonio Citterio i Partnerzy w 1999 r. z Patricią Viel, które od 2009 roku funkcjonuje pon nazwą Antonio Citterio Patricia Viel and Partners. Studio działa na arenie międzynarodowej, angażując się w projekty z zakresu architektury i urbanistyki, planowania biur i salonów, jak i w koncepcje wystawiennicze i w projekty związane z komunikacją. Od 2006 roku, Antonio Citterio pracował również jako wykładowca w Akademii Architektury we włosko-języcznym regionie Szwajcarii.

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK
Axor. Form Follows Perfection