Dyski prysznicowe Hansgrohe Raindance

FAQ: Twoje pytania – nasze odpowiedzi

Internetowy leksykon często zadawanych pytań

Technika może stanowić wyzwanie. Instrukcje obsługi nie rozstrzygają wszystkich wątpliwości. Nieważne, czy sam masz pytania dotyczące montażu – czy Twój klient poszukuje u Ciebie porady:

Wiele tych pytań zostało już co najmniej raz zadanych, a niektórych wskazówek możemy udzielić Ci online w tym miejscu. Wskazówki nie wyczerpują w pełni tematu, ale w wielu przypadkach mogą ułatwić znalezienie właściwego rozwiązania. Wybierz po prostu kategorię produktową lub temat, na który potrzebujesz dodatkowych informacji.

Nasza pomoc internetowa nie uwzględnia wszystkich możliwych przypadków i okoliczności u klienta, dlatego w konkretnym przypadku inne rozwiązanie niż podane tutaj może okazać się tym właściwym.

Masz jeszcze jakieś pytania? W takim razie skonsultuj się w dowolnym momencie z naszym Serwisem Technicznym.

Systemy odpływowe

Który odpływ zalecany jest do którego systemu prysznicowego XXL?

W celu odpływu wody w połączeniu z dużą głowicą prysznicową zalecane jest zastosowanie np. odpływu RainDrain XXL (Nr Art. 60067000). Według DIN EN 274 wydajność odpływu wynosi 51 litrów na minutę.

Próbna wylewka zestawu Exafill/Exafill S nie zamyka się całkowicie. Dlaczego?

Próbna wylewka nie może być w w pełni szczelna. W ten tylko sposób widać, czy należy zamknąć armaturę lub wcisnąć korek w iBox universal. Przyczyna: Za baterią jednouchwytową nie wolno montować zaworu odcinającego (przepływ krzyżowy).

Rura płaszczowa syfonu Flowstar jest zbyt krótka. Czy można mimo to zastosować syfon?

Tak. Syfon można zastosować z dłuższą rurą zanurzeniową (200 mm) oraz osłoną rury nr 96553XXX.
Dodatkową osłonę rury należy nasunąć na istniejącą rurę i wcisnąć u góry w nakrętkę kołpakową do momentu zakleszczenia.

Jak należy zabezpieczyć zestaw odpływowy Exafill w połączeniu z iBox universal?

W połączeniu z zestawem Exafill zalecamy stosowanie zestawu ze zintegrowaną kombinacją zabezpieczającą. iBox universal należy zamontować w takim przypadku według DIN EN 1717 280 mm (środek) nad najwyższym możliwym poziomem brudnej wody.

Akcesoria

W jaki sposób można zdemontować wyposażenie w kolekcjach Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno² i Axor Uno?

Wyposażenie z kolekcji Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno² i Axor Uno można zdemontować, wciskając w otwór kołek za pomocą wąskiego przedmiotu, np. klucza imbusowego 2 mm, i równocześnie pociągając za część mocującą.

Z dozownika nie wydobywa się balsam. Co mogę zrobić?

W przypadku dłuższej przerwy w korzystaniu z dozownika balsam wysechł i stwardniał w pompie. Należy oczyścić pompę dozownika, wkładając ją do ciepłej wody, a następnie przepłukać.

Armatura

Czy jest możliwa wymiana węży przyłączeniowych w przypadku armatury stojącej?

W przypadku wszystkich modeli armatury stojącej (baterii umywalkowych, baterii bidetowych i armatury kuchennej) można wymienić węże. Opis demontażu węży znajduje się w instrukcji montażu dołączonej do części zamiennej.

W jaki sposób można zdemontować węże przykręcane, które zostały za mocno przykręcone do zestawu podstawowego?

Węże przykręcane zostały przykręcone od dołu do zestawu podstawowego armatury ręcznie z niskim momentem dociągającym. Jeżeli węży nie można podczas demontażu odkręcić ręcznie, istnieje możliwość wprowadzenia np. drutu spawalniczego. Dzięki drutowi spawalniczemu wąż nie może się obracać, co ułatwia jego demontaż. Wymontować teraz wąż wraz z drutem spawalniczym.

W jaki sposób należy wymieniać węże doprowadzające w bateriach umywalkowych Axor Arco?

Węże doprowadzające zostały przykręcone od dołu do baterii umywalkowych bez użycia dodatkowego narzędzia (gwint prawoskrętny) i uszczelnione za pomocą okrągłych pierścieni uszczelniających. W celu ich wymiany należy wykręcić stare węże (w lewą stronę) i przykręcić w prawą stronę nowe węże (nr artykułu 94071000).

Czy istnieje możliwość montażu uchwytu prysznicowego nr 28307000 do montażu na brzegu wanny na grubszej półce?

Za pomocą przedłużki baterii nr 13898000 można przedłużyć uchwyt prysznicowy o 35 mm.
Alternatywnie można obniżyć w dolnej części powierzchnię montażową (co najmniej o 55 mm).
Zwrócić uwagę na nośność/wytrzymałość!

Czy uchwyty jednoramienne/krzyżowe armatur Axor Citterio można ustawić poziomo lub pionowo?

Istnieją trzy możliwości ustawienia uchwytów jednoramiennych/krzyżowych armatury Axor Citterio:
1) na zazębieniu wału uruchamiającego;
2) na sześciokątnym gnieździe wału łączącego;
3) poprzez obrócenie elementów uchwytów ku sobie.
Dokładny opis czynności znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu.

Baterie Coolstart: Dlaczego uchwyt z pozycji wyśrodkowanej można lekko przesunąć w prawą stronę?
Aby otwieranie i zamykanie mogło odbywać się zawsze w pozycji wyśrodkowanej, należy zapewnić tolerancję na korpusie, podstawie kartuszy i na kartuszy. W zależności od wycięcia na korpusie, na którym zamontowana jest podstawa kartuszy, trzpieni kartuszy wchodzących w jej podstawę oraz różnych momentów obrotu nakrętki napięciowej, kartusza obraca się podczas skręcania bardziej lub mniej w prawą stronę. Te tolerancje zostały uwzględnione i w rezultacie powodują lekkie wahnięcia w lewo. Gdyby tak nie było, mogłoby się zdarzyć, że uchwyt w trybie wody zimnej nie byłby dokładnie wyśrodkowany. W ten sposób użytkownik ma gwarancję, że podczas otwarcia baterii przy uchwycie w pozycji wyśrodkowanej płynie wyłącznie zimna woda.
FAQ > Baterie W przypadku baterii bezciśnieniowej nabój zaworu zwrotnego jest nieszczelny przy zaworze kątowym. Jak mogę temu zaradzić?

Warunkiem prawidłowego montażu jest zawór kątowy z odpowiednią powierzchnią do nałożenia uszczelki. Zawory kątowe, które w tym miejscu mają kształt stożkowy, należy wymienić. Po drugie nabój zaworu zwrotnego należy dokręcić z momentem naprężenia wynoszącym 8 Niutonów. Więcej informacji znajdziesz w dołączonej instrukcji montażu.

Bateria elektroniczna: podczas uruchomienia z umywalkowej baterii elektronicznej do montażu na ścianie nie płynie woda. Jakie są możliwe przyczyny?

Możliwe przyczyny: blok funkcyjny jest błędnie zamontowany w pozycji przekręconej o 180° lub zawór zwrotny umieszczony został odwrotnie.

Dlaczego bateria elektroniczna w stanie gotowości wydaje buczące lub świszczące odgłosy?

Zawory zwrotne zamontowane w kierunku przepływu w wężach przyłączeniowych są uszkodzone i przelewa się przez nie woda. Należy sprawdzić i ewentualnie wymienić zawory zwrotne. Numer potrzebnej części zamiennej znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu.

Bateria elektroniczna: Jak mogę skorzystać z funkcji specjalnych, takich jak długotrwałe płukanie do dezynfekcji termicznej, funkcja higieniczna lub dopasowanie odległości reakcji sensora?
Różne możliwości opisane są w instrukcji montażu, która dołączona jest do produktu lub którą można pobrać z elektronicznym Katalogu części zamiennych .
Bateria elektroniczna: W jaki sposób mogę uruchomić tryb czyszczenia w baterii, aby sensor nie reagował i można było np. umyć umywalkę?
Uruchamianie modułu czyszczenia opisane jest w instrukcji montażu, która dołączona jest do produktu lub którą można pobrać z elektronicznym Katalogu części zamiennych .
W przypadku elektronicznej armatury umywalkowej zawory kątowe wraz z filtrami są dołączone do opakowania. Czy należy je zamontować wraz z armaturą?

Dołączone zawory kątowe należy zamontować, aby zapobiec przenikaniu zanieczyszczeń z instalacji. Zanieczyszczenia z instalacji mogą negatywnie wpłynąć na funkcję i prowadzić do uszkodzeń elementów funkcyjnych armatury. Powstające w rezultacie tego uszkodzenia nie podlegają naszej gwarancji!

W jaki sposób można wymontować kartusz M3 lub M2?

Szczegółowe informacje dotyczące demontażu kartusza znajdują się w instrukcji montażu  dołączonej do części zamiennej lub w katalogu części zamiennych.  

Montaż zademonstrowano na tym filmie.

Armatura kuchenna jest nieszczelna przy wylewce obrotowej. Co może być przyczyną?

Uszczelki wylewki obrotowej armatury są zanieczyszczone lub uszkodzone. Etapy montażu konieczne do wymiany uszczelek znajdą Państwo w odpowiedniej instrukcji montażu dołączonej do części zamiennej. Proszę zwrócić uwagę, aby pierścienie kompletów uszczelniających nie były za bardzo natłuszczone.

Woda z armatury kuchennej z wyciąganą wylewką prysznicową / wyciąganą wylewką wypływa wątłym strumieniem. Co mogę zrobić?

Między wyciąganym wężem a wyciąganą wylewką prysznicową znajduje się malutkie sitko zamontowane w złączce przyłączeniowej wyciąganego węża. Należy je wyjąć za pomocą ostrego przedmiotu, oczyścić i zamontować ponownie.

W baterii kuchennejl oba rodzaje strumieni włączają się jednocześnie. W jaki sposób można temu zapobiec?

Należy wymienić wyciąganą wylewkę. Naprawa przez klienta nie jest możliwa. Odpowiednią część zamienną znajdziesz w załączonej instrukcji montażu.

Bateria kuchenna: W przypadku baterii kuchennej AX Starck 10820XX0 wokół uchwytu wycieka niewielka ilość wody lub pojawiają się pęcherzyki. Jak mogę temu zaradzić?
Najprawdopodobniej chodzi po prostu o wodę, która gromadzi się wokół uchwytu przez obsługę wilgotnymi dłońmi. Szczególnie przy odkręceniu ciepłej wody może się ona rozchodzić w formie widocznych pęcherzyków. Proszę usunąć nadmiar wody najlepiej za pomocą ręcznika bawełnianego z rolki.
Obrotowa wylewka armatury kuchennej jest nieszczelna. Co mogę zrobić?

Jeżeli po odkręceniu armatury woda wypływa w dolnej części wylewki, należy wymienić uszczelki w obrotowej wylewce. Wymianę uszczelek należy wykonać zgodnie z instrukcją montażu dołączoną do danego modelu. Instrukcję można również pobrać z katalogu części zamiennych.

W jaki sposób mogę złożyć baterię kuchenną Variarc z wyciąganą główką prysznicową, gdy chcę otworzyć okno?

Przytrzymać armaturę za podstawę (nie za wylewkę!), pociągnąć pionowo do góry i położyć armaturę na bok na blacie roboczym (na ściereczce itp.).

Jak działa elektroniczna armatura kuchenna HG PuraVida 15805XX0.

Funkcja armatury przedstawiona jest w tym filmie .

Technika mieszania kulowego: Czy podczas serwisu systemu mieszania kulowego należy wymienić także kulę sterującą?
Wymiana kuli sterującej ze stali szlachetnej nie jest konieczna. Ewentualne osady można łatwo usunąć z powierzchni kuli, np. za pomocą papieru ściernego do tworzywa.
W jaki sposób jest serwisowana armatura z techniką mieszania kulowego?

Różne sposoby demontażu poszczególnych modeli armatury znajdują się w odpowiedniej instrukcji montażu części zamiennej.
UWAGA! Serwisowe samouszczelniające pierścienie sterujące są montowane BEZ sprężyn.

W jaki sposób mogę oczyścić miejsce montażu samouszczelniającego pierścienia sterującego lub uszczelnić starą armaturę z techniką mieszania kulowego?

W celu oczyszczenia miejsca montażu samouszczelniającego pierścienia sterującego należy użyć włókniny z tworzywa sztucznego, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni. Zamiast standardowych sprężyn i pierścieni należy stosować wyłącznie serwisowe pierścienie sterujące będące częścią zestawu serwisowego nr 13952000.

Armatura do przepływowego podgrzewacza wody cieknie podczas procesu podgrzewania. Co mogę zrobić?

Aby podcas procesu podgrzewania w przepływowym podgrzewaczu wody nie powstało nadmierne ciśnienie, woda wycieka z wylewki. Wynika to z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub dochodzeń roszczeniowych z tytułu rękojmi lub gwarancji.

Z armatury lub prysznica kapie woda. Co mogę zrobić?

W przypadku armatury i pryszniców krótkotrwałe skapywanie wody wynika z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub dochodzeń roszczeniowych z tytułu rękojmi lub gwarancji.

Dlaczego wąż prysznicowy nie przesuwa się optymalnie w Secuflex?

W większości przypadków przyczyną utrudnionego ruchu węża są zanieczyszczenia w Secuflex. Zalecamy kompletny demontaż Secuflex od góry i oczyszczenie wewnętrznego węża i węża ochronnego. Przetrzeć wewnętrzny wąż mocno silikonową ściereczką i potrzeć kilkakrotnie ściereczką wąż ochronny. Dodatkowy sposób zapewnienia funkcjonalnie lekkiego przesuwania się węży względem siebie stanowi naniesienie sprayu silikonowego nr 97864000 na wąż prysznicowy. Warstwa silikonowa zmniejsza tarcie i uniemożliwia odkładanie się osadów.

W którym miejscu należy przewidzieć przyłącze wody dla zestawu montażowego Secuflex na brzegu wanny?

Przyłącze wody należy zamontować odpowiednio do wysokości wanny oraz położenia Secubox'u. Szczegółowe informacje dotyczące montażu znajdują się w Secuflex installation manual - instrukcji montażu Secuflex. Trzeba pamiętać aby zostawić możliwość wyciągnięcia całego systemu węży, na wypadek serwisu lub wymiany.

Armatura jest nieszczelna w miejscu mocowania. Jakie są możliwe przyczyny?

Wąż przyłączeniowy został wykręcony podczas montażu, przy czym uszkodzono ewentualnie okrągły pierścień uszczelniający. Podczas przyłączania do zaworu narożnikowego należy unieruchomić wąż zgodnie z opisem w instrukcji montażu za pomocą klucza widełkowego. W przeciwnym razie wąż zostanie ewentualnie wykręcony z zestawu podstawowego armatury. Wkręcić wąż ponownie w zestaw podstawowy armatury przed dokręceniem nakrętki kołpakowej i podjąć wszelkie konieczne kroki opisane w dołączonej instrukcji montażu. Ewentualnie należy wymienić również okrągły pierścień uszczelniający.

Czy mogę wymienić starą armaturę podtynkową na nowy design?

Jest wiele możliwości, aby wymienić starą armaturę podtynkową na nowy design. Na przykład starą armaturę prysznicową podtynkową można wyposażyć w nowy ceramiczny system mieszający przy pomocy zestawu do renowacji 96384000. Aby dopasować design można następnie wymienić uchwyt w armaturze na aktualny. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym elektronicznym Katalogu części zamiennych

Czy w przypadku armatury Hansgrohe można ograniczyć temperaturę wody ciepłej?

W przypadku armatury Hansgrohe z kartuszami ceramicznymi M1/M2/M3 (ale nie w przypadku wkładów typu joystick) i wszystkich termostatów można ograniczyć maksymalną temperaturę wody ciepłej. Dokładny opis czynności znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu. Ten film precyzyjnie prezentuje proces instalacji baterii. Aby zobaczyć jak ustawić funkcję bezpieczeństwa na prysznicowej baterii termostatycznej, obejrzyj ten film.

Bateria umywalkowa: nowa bateria ścienna pomimo wymiany kartuszy jest nieszczelna przy wylewce.

Proszę sprawdzić prawidłowy demontaż korka płuczącego. Przed montażem elementu zewnętrznego należy usunąć wszelkie części konstrukcyjne z zestawu podstawowego.

Czy mogę wpłynąć na kąt strumienia w armaturze umywalkowej Hansgrohe?

Hansgrohe oferuje opcjonalnie perlator z regulacją kąta (Nr art.: 95400000) z gwintem zewnętrznym M24x1. Dzięki niemu można wyregulować kąt strumienia o ok. 8°. Wymiana i sposób działania objaśnione są w tym filmie .

Czy istnieje przedłużka baterii umywalkowej?

W przypadku mieszaczy umywalkowych z gwintem o średnicy 32 mm można przedłużyć baterię za pomocą przedłużki baterii (nr artykułu: 13898000) o 35 mm.
W ten sposób jest możliwy montaż armatury z płytą montażową o grubości do 70 mm.
Alternatywnie można obniżyć w dolnej części powierzchnię montażową (co najmniej o 55 mm) – zwrócić przy tym uwagę na nośność/wytrzymałość!
W przypadku baterii umywalkowych mocowanych za pomocą rozpórki można przedłużyć mocowanie, używając standardowego drążka gwintowanego M8.

Co należy zrobić, jeżeli z zaworu przełączającego armatury podtynkowej wydobywa się woda?

Oczyścić cięgło i okrągły pierścień uszczelniający zaworu przełączającego oraz nasmarować je smarem silikonowym.
Smar silikonowy wpływa pozytywnie na ślizg okrągłego pierścienia uszczelniającego oraz dodatkowo go uszczelnia.

Zakup produktów marki Hansgrohe

Czy można gdzieś bez zobowiązań przetestować produkty?

W Aquademii Hansgrohe prezentujemy przegląd aktualnych produktów i kolekcji marek Hansgrohe i Axor. W Showerworld masz możliwość wypróbowania i rozkoszowania się prysznicami marki Hansgrohe. Gdzie jeszcze w Twoim regionie możesz wypróbować produkty marki Hansgrohe, dowiesz się tutaj.

Gdzie otrzymam prospekty?

Prospekty z produktami marki Hansgrohe możesz pobrać bezpośrednio z naszej strony lub zamówić za pomocą formularza zamówień.

Przez jaki czas po wycofaniu produktu z oferty można zakupić jego części zamienne?

Gwarantujemy możliwość zakupienia części zamiennych przez okres dziesięciu lat po wycofaniu danego produktu z oferty.

Gdzie znajdę odpowiednią część zamienną i jej numer katalogowy?

Części zamienne z odpowiednimi numerami artykułów znajdziesz zarówno w naszym elektronicznym katalogu części zamiennych, jak również w instrukcji montażu dołączonej do danego produktu. W razie dalszych pytań prosimy o kontakt z Serwisem Technicznym za pomocą formularza kontaktowego

Prysznice, uchwyty prysznicowe i zestawy prysznicowe

Czy do drążka prysznicowego Axor Starck można użyć innego suwaka?

Tak, pasuje tu również suwak do drążka prysznicowego Unica´D nr 96190000.

Jaka istnieje możliwość lepszego zamocowania/stabilizacji długiego ramienia prysznicowego?

Płytka mocująca została dołączona do każdego ramienia prysznicowego 1/2" i 3/4" w celu zapewnienia lepszego montażu.

Jak mogę zamontować prysznic w narożniku?

Etapy montażu kompletu w narożniku są objaśnione w tym filmie .

Wydajność przepływu w prysznicu jest za niska. Jakie są możliwe przyczyny?

Możliwe, że prysznic jest zakamieniony lub sitko jest zanieczyszcone. W dołączonej instrukcji montażu w obrazowy sposób wyjaśniony jest sposób postępowania zarówno w przypadku odkamieniania prysznica jak i oczyszczania sitka. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym elektronicznym Katalogu części zamiennych.

W tym filmie opisany został proces czyszczenia. Istnieje możliwość, że główka prysznicowa jest zanieczyszczona osadami kamienia.
Instrukcję fachowego odkamieniania znajdą Państwo w tym filmie.

Wycięcia w płytkach są większe niż rozety. Co mogę zrobić?

Jeżeli układacz płytek wyciął za duże otwory na przyłącza wylewki wannowej, głowicy prysznicowej i dysz bocznych, można zastosować rozetę uniwersalną nr 06200000. Rozeta uniwersalna posiada podkładkę z tworzywa sztucznego podpierającą cięższe głowice prysznicowe i może być stosowana do przyłączy DN15 i DN20.
Średnica rozety wynosi 75 mm.

Korekta pionowa do płytek: Dlaczego do zestawu prysznicowego dołączona jest podkładka wyrównująca do korekty w pionie z jasnoszarego tworzywa, a nie chromowana?
Podkładka wyrównująca do korekty w pionie z jasnoszarego tworzywa zapewnia optymalną estetykę w zestawieniu z najróżniejszymi materiałami. Jest ona jednakże potrzebna tylko w nielicznych sytuacjach montażowych i najczęściej jest przez klienta wyrzucana. Hansgrohe wyznacza sobie jako standard, aby już na etapie produkcji rezygnować z niepotrzebnego uszlachetniania powierzchni poprzez chromowanie i w ten sposób chronić środowisko. W razie potrzeby, chromowaną podkładkę do korekty w pionie można zamówić jako część zamienną. Odpowiedni numer katalogowy można znaleźć w instrukcji montażu lub w katalogu części zamiennych.
Korekta pionowa do płytek: Do czego służy wydłużona płytka z tworzywa sztucznego, która dołączona jest do zestawów prysznicowych?
Nie wszystkie łazienki są wyłożone płytkami aż do samej góry. Z tego względu w niektórych przypadkach konieczne jest wyrównanie do grubości płytek. W łazienkach, które nie są wyłożone płytkami do samej góry można za pomocą podkładki dystansowej do korekty w pionie wyrównać grubość płytek. Płytkę można w razie potrzeby ułożyć w stos.
Gdzie należy zamontować uchwyt główki prysznicowej przy wannie?

Główka prysznicowa powinna być dostępna pod ręką. Mycie włosów w pozycji siedzącej powinno być możliwe bez konieczności wzięcia główki prysznicowej do ręki.

Strumień wachlarzowy głowicy prysznicowej jest nierównomierny. Wygląd strumienia nie jest zadowalający. Co mogę zrobić?

Należy oczyścić wylot strumienia wachlarzowego. W tym celu najlepiej użyć szpachelki z tworzywa sztucznego. Przeciągnąć szpachelkę pod bieżącą wodą na całej długości wylotu strumienia wachlarzowego.
Usunięte zabrudzenia zostaną od razu wypłukane.

Z armatury lub prysznica kapie woda. Co mogę zrobić?

W przypadku armatury i pryszniców krótkotrwałe skapywanie wody wynika z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub dochodzeń roszczeniowych z tytułu rękojmi lub gwarancji.

Co należy zrobić, jeżeli w Raindance Rainmaker wydobywa się woda z dyszy zasysającej powietrze?

Tarcza strumieniowa lub otwory w dyszach zasysających powietrze są zabrudzone lub pokryte kamieniem. Przetrzeć dysze strumieniowe (QuickClean) mocno ściereczką, a następnie wykręcić dysze dopowietrzające (kluczem imbusowym 6 mm). Oczyścić je i usunąć kamień, a następnie ponownie lekko przykręcić dysze dopowietrzające (nie dokręcać mocno).

Jaka jest wymagana instalacja w celu podłączenia Raindance Rainmaker?

Istnieje kilka różnych wariantów montażu Raindance Rainmaker. Szczegółowe informacje dotyczące instalacji znajdują się w odpowiedniej instrukcji montażu produktów: narożnego prysznica Rainmaker, okrągłego prysznica Rainmaker i iBox universal.

Jakie są możliwe opcje, jeżeli węże przyłączeniowe Raindance Rainmaker są za krótkie?

W celu przedłużenia węży można zastosować wąż ciśnieniowy nr 94174000 (600 mm).

Czy można podłączyć głowicę prysznicową Raindance Royale baterii jednouchwytowej?

Nie!
Głowicę prysznicową Raindance Royale należy zamontować w połączeniu z termostatem Highflow, zestawem podstawowym iBox universal (numer artykułu 01800180) i np. zestawem nr 15715000.

Jakie przyłącze ścienne jest wymagane dla głowicy prysznicowej Raindance Royale?

Jako przyłącze wymagany jest gwint wewnętrzny DN 20 (3/4").
Uwaga: W przypadku budowy lekkiej/ścian sumikowo-łątkowych należy w strefie przyłącza głowicy prysznicowej przewidzieć wzmocnienie ściany lub sufitu! Głowica prysznicowa Raindance Royale wraz z ramieniem prysznicowym waży około 9 kg.

Czy można skrócić rurę w przypadku kompletów prysznicowych Showerpipe marki Hansgrohe?

W zależności od modelu można dopasować i ewentualnie skrócić rurę odpowiednio do sytuacji przestrzennej. W przypadku rur okrągłych skracanie jest generalnie możliwe. W przypadku rur prostokątnych dostępne są różne długości. Szczegółowe informacje znajdują się w dołączonej instrukcji montażu.W katalogu części zamiennych znajdziesz odpowiednie numery części dla danego produktu.

Dlaczego między wężem prysznicowym a główką prysznicową należy zamontować sitko uszczelniające?

Sitek uszczelniających dostarczanych wraz z główką prysznicową nie należy wymieniać na zwykłe uszczelki. W przeciwnym razie zabrudzenia przefiltrowane przez sitko dostaną się do układu mechanicznego prysznica. To z kolei prowadzi do awarii funkcji czyszczenia QuickClean lub zatkania dysz prysznicowych.

Czy wymienny suwak Unica`D można zastosować także w przypadku starszych drążków prysznicowych?

Wymienny suwak można zastosować w przypadku generalnie wszystkich drążków prysznicowych Unica`D.

Jaka jest wymagana instalacja w celu podłączenia Raindance Rainfall?

Istnieje kilka opcji montażu Raindance Rainfall. Szczegółowe informacje dotyczące instalacji znajdują się w odpowiedniej instrukcji montażu produktów: Raindance Rainfall i iBox universal.

Kabiny parowe

Ile olejku zapachowego potrzeba na jedną kąpiel parową?

Automatyczny system dozowania zapachu zużywa na 30-minutową kąpiel parową około 340 ml zapachu.
W programie Pharo są obecnie dostępne następujące zapachy:
eukaliptusowy, eukaliptusowo-miętowy, cytrynowy i sosnowy.

Czy jest możliwy późniejszy montaż półki lub innych elementów wyposażenia na akrylowej dyszy parowej?

Późniejszy montaż elementów wyposażenia nie jest możliwy!
W przypadku, gdy drążek prysznicowy Unica jest już zamontowany można dodać mydelniczkę Cassetta lub drugą dodatkową mydelniczkę.

Systemy prysznicowe

Dlaczego w panelu prysznicowym nie można włączyć światła ręcznie przyciskiem ciśnieniowym?

Mogą być dwie przyczyny:
1. Ciśnienie w przewodach (ciśnienie przepływu co najmniej 0,8 barów) jest zbyt niskie, aby była możliwa reakcja ze strony przełącznika.
2. Zamontowano inny transformator niż ten znajdujący się w opakowaniu dostawczym.

Dlaczego klawiatura panelu prysznicowego nie jest prawidłowo oświetlona i nie jest możliwa synchronizacja silnika?

Jeżeli błąd wystąpił w przypadku nowo zamontowanego panelu prysznicowego, to najprawdopodobniej zamontowano niewłaściwy transformator (transformator elektroniczny).
Sposób postępowania: Wymienić zamontowany transformator na oryginalny transformator dostarczony z produktem.

Dlaczego regulator wysokości panelu prysznicowego nie daje się przesunąć w pionie albo przesuwa się z dużym trudem?

Proszę sprawdzić poniższe przyczyny:
- Nie usunięto łączników kabli na wężach przyłączeniowych.
- Prowadnica rolkowa jest skrzywiona lub rolki ślizgowe nie zostały odpowiednio ustawione.
- Inne przyłącza utrudniają przesuwanie.

Chciałbym zamontować Showerpipe, ale łazienka nie jest wyłożona płytkami aż do sufitu. Czy istnienie jakieś rozwiązanie?

Do Showerpipe można dokupić podkładkę dystansową do korekty w pionie, która skoryguje brakujące 7 mm. Numer artykułu znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu.

Do Showerpipe marki Axor jest konieczny suwak z regulacją pionową. Czy jest to możliwe?

Tak, pod warunkiem, że średnica rury pionowej wynosi 22 mm.
W tym przypadku do Showerpipe pasują suwak Unica`S nr 97651000 oraz suwak Unica`S nr 28672000.
Do powierzchni specjalnych można stosować suwak nr 96505xxx.

Rękojmia i gwarancja

Jak długo obowiązuje rękojmia na produkty marki Hansgrohe?

Zasadniczo sprzedający odpowiada względem kupującego za wady produktu przez określony czas. Ponieważ Hansgrohe sprzedaje swoje produkty, korzystając z 3-stopniowego kanału dystrybucji, tj. przez hurtownie i sklepy specjalistyczne, klient ma przede wszystkim prawo do rękojmi względem sklepu specjalistycznego, tzn. względem sprzedawcy, a nie względem producenta. W przypadku roszczeń z tytułu rękojmi prosimy o zwrócenie się do sprzedawcy produktu.

Czy Hansgrohe oferuje dobrowolnie gwarancję oprócz obowiązkowej rękojmi?

Najwyższa jakość stanowi kluczowy element polityki firmy Hansgrohe. Udzielamy konsumentom pięcioletniej gwarancji producenta na nasze produkty. Warunki i szczegółowe informacje na temat gwarancji znajdziesz w Warunkach gwarancyjnych.

Czy gwarancja producenta na produkt przestaje obowiązywać w chwili wymiany części serwisowych?
Warunkiem utrzymania naszych warunków gwarancyjnych jest między innymi fachowy montaż produktu. W przypadku wymiany części serwisowych fachowe wskazówki opisane są w instrukcji montażu. Więcej informacji na ten temat zgromadziliśmy w naszych Warunkach Gwarancyjnych.

Zestawy podstawowe

Uszczelnienie: Czy powinienem uszczelnić otwory w ścianie i fugi?
Błędne lub wręcz brakujące uszczelnienia połączeń we wlotach instalacyjnych mogą, ze względu na przeciekającą wodę, spowodować poważne uszkodzenia w murze. Zgodnie z Normą DIN 18195/część 5 (Uszczelnienia Budowli - Uszczelnienia przeciwdziałające przeciekom wodnym na powierzchniach sufitów i w pomieszczeniach mokrych, wymiarowanie i realizacja), fugi wokół baterii podtynkowych i wlotów rur należy właściwie i trwale elastycznie uszczelnić, np. za pomocą manszet uszczelniających i odpowiedniego silikonu sanitarnego. Także otwory wykonane za pomocą wiertarki należy ochronić przed wnikającą wilgocią za pomocą silikonu sanitarnego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w instrukcji montażu dołączonej do produktu.
Czy iBox można zamontować również poziomo na cokole płytek?

Tak, iBox universal można zamontować również na cokole płytek. Jeżeli wanna jest napełniana przez przelew instalacja musi być zgodna z EN 1717, wówczas montaż poziomy nie jest możliwy. Obejrzyj film z instrukcją montażu iBox universal.

iBox universal: Dlaczego śruby nośne do rozety w iBox universal wykonane są z tworzywa sztucznego, a nie z metalu?
Śruby nośne wykonane są z tworzywa z uwagi na warunki bezpieczeństwa. Najważniejsze w przypadku iBox universal jest uszczelnienie muru przed wodą. Z tego powodu punkty mocowania rozety nośnej iBox universal wyposażone są w miedziane tulejki. Gdyby śruby nośne rozety wykonane były z metalu, przy zbyt mocnym przykręceniu te miedziane tulejki mogłyby wypaść lub iBox mógłby uszkodzić ścianę. Należy temu bezwzględnie zapobiec. Dlatego śruby z tworzywa są stosowane jako zabezpieczenie. Instalator zauważa, że śruby wykonane są z tworzywa i dlatego dokreca je z większą delikatnością. Zostało to zastosowane celowo. W razie gdyby w efekcie zbyt mocnego przykręcenia miała złamać się jakaś część, będzie nią śruba z tworzywa sztucznego. Tę można bardzo łatwo zastąpić. Na iBoxie nie powstaną żadne trwałe uszkodzenia. Ważne jest, aby śruby z tworzywa sztucznego przed wkręceniem skrócić do potrzebnej długości (rozpiętość+10mm), np. za pomocą cążków bocznych. Wkręcenie śrub bez potrzeby na całej długości może podczas późniejszych prac serwisowych prowadzić do problemów przy wykręcaniu śrub.
W jaki sposób można zrealizować odcięcie zestawu iBox universal w połączeniu z Exafill na etapie budowy w stanie surowym?

W celu zamknięcia rozgałęzienia prowadzącego do Exafill w zestawie iBox universal umieszczono mały, czerwony korek z przodu na bloku płuczącym. Proszę umieścić ten korek w rozgałęzienie prowadzące do Exafill w zestawie podstawowym. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji montażu iBox universal.

W jaki sposób są płukane przewody w przypadku iBox universal?

Przepłukać kompletną instalację zgodnie z EN 806-4. Strzałki na bloku płuczącym wskazują, który dopływ jest połączony z którym przewodem rozgałęziającym, np. przewód wody zimnej z rozgałęzieniem 1 (na dole), a przewód wody ciepłej z rozgałęzieniem 2 (u góry). Jeżeli jest potrzebne tylko jedno rozgałęzienie, po zakończeniu pierwszego procesu płukania należy obrócić blok płuczący o 90°.

 Kliknij aby zobaczyć film instruktażowy dot. montażu iBox universal.

Jak podłączyć iBox universal (do wody zimnej/ciepłej)?

Ustawić iBox z rozgałęzieniami w odpowiednim położeniu poziomo i pionowo. Zwrócić uwagę, aby naklejka z napisem "min/max" była skierowana ku górze. Wodę zimną należy przyłączyć z prawej strony, a wodę ciepłą z lewej. Dolne rozgałęzienie należy przyłączać zawsze w pierwszej kolejności.

iBox universal: Do czego służą cztery kołki z przodu iBox universal?
Na kołkach można położyć poziomice i dzięki temu w 100% precyzyjnie wypoziomować iBox.

Czyszczenie i pielęgnacja

W jaki sposób prawidłowo czyścić produkty Hansgrohe?

W celu zapewnienia długotrwałego blasku i funkcjonalności produktów Hansgrohe zebraliśmy w przejrzysty sposób informacje dotyczące ich pielęgnacji: do wskazówek odnośnie pielęgnacji.

 

  Główne zasady to:

  • Nie należy używać żadnych środków czyszczących zawierających kwas solny, kwas mrówkowy, chlorowych wybielaczy lub kwas octowy, ponieważ mogą one spowodować poważne szkody
  • Nie wolno używać agresywnych środków czyszczących i sprzętów ścierających, takich jak gąbki szorujące,
  • Czyszczenie należy przeprowadzić używając odpowiedniej dawki środka czyszczącego, stosowanej przez właściwy czas oddziaływania, lecz nie dłużej niż 10 minut.
  • Przy czyszczeniu ze spryskiwaniem w żadnym wypadku nie spryskiwać produktów Hansgrohe roztworem czyszczącym, lecz spryskać ściereczkę do czyszczenia
  • Po oczyszczeniu spłukać dokładnie czystą wodą 
Czy głowicę prysznicową można w całości umieścić w zmywarce?

Części plastikowe głowicy prysznicowej nie są odporne na wysokie temperatury programu suszenia w zmywarkach. Tylko tarcza prysznicowa wykonana z metalu nadaje się do mycia w zmywarce. W załączonej instrukcji montażu przedstawiony jest obrazowo dokładny proces postępowania.

Inne

Gdzie znajdę instrukcję serwisową wymiany części zamiennej?
Instrukcja serwisowa dołączona jest do opakowania z częścią zamienną. Instrukcje serwisowe oraz inne informacje techniczne na temat produktów możesz także wygodnie pobrać ze strony internetowej dla Partnerów Hansgrohe z Katalogu części zamiennych online.
Gdzie znajdę instrukcje montażu, rysunki eksplozyjne i arkusze z informacjami technicznymi?
Informacje techniczne znajdziesz na stronie internetowej dla Partnerów Hansgrohe w Katalogu części zamiennych online.
W jaki sposób mogę reklamować produkt?
W przypadku sytuacji serwisowej skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie Hansgrohe. Twoje odpowiedzi na umieszczone przez nas w tym miejscu pytania są istotne dla zapewnienia nieopóźnionego procesu reklamacji.
Gdzie znajdę informacje dla dostawców i usługodawców?

Pełen serwis i wszelkie pliki do pobrania dla dostawców i usługodawców przygotowaliśmy w strefie dla dostawców na stronie internetowej firmywww.hansgrohe.com/lieferanten. Tutaj znajdziesz między innymi informacje na temat organizacji zamówień i zarządzania jakością, pliki do pobrania, jak przewodnik realizacji ekspozycji, nasze fabryczne normy czy umowy ramowe.
do strefy dla dostawców

Gdzie znajdę specjalne narzędzia lub osprzęt dla celów montażu lub naprawy?
Niezbędny oraz opcjonalny osprzęt znajdziesz w elektronicznym Katalogu części zamiennych. Na końcu przeglądu części zamiennych znajduje się lista dostępnych produktów.

Termostaty i zawory

Dwuotworowy termostat wydaje buczące odgłosy i nie utrzymuje stałej temperatury wody. Jaka jest tego przyczyna?

Nie zamontowano zaworu zwrotnego pod jednostką regulacyjną lub zawór zwrotny jest zanieczyszczony. Należy zamontować zawór zwrotny lub go wyczyścić.

Czy istnieje podstawa montażowa do dwuotworowego termostatu do montażu na brzegu wanny?

Nie, nie istnieje płyta montażowa ani podstawa montażowa do montażu na cokole płytek.
Zaleca się montaż termostatu bezpośrednio w brzegu wanny.
Jeżeli nie jest to możliwe z przyczyn technicznych, termostat może zostać zamontowany np. na płycie marmurowej. W przypadku czynności serwisowych nie jest konieczne zapewnienie dostępu do zestawu podstawowego pod brzegiem wanny.

Uchwyt zaworu odcinająco-przełączającego w termostacie ciężko chodzi. Jak można rozwiązać ten problem?

Za trudności w obsłudze uchwytu może być odpowiedzialnych kilka przyczyn. Na przykład utrudnioną obsługę mogą powodować osady na powierzchniach uszczelniających. Proszę wymienić część zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym elektronicznym Katalogu części zamiennych.

Czy istnieje termostat natynkowy lub specjalna jednostka regulacyjna dla zamienionych przyłączy?

Można wykorzystać zawór mieszający o numerze 92373000, zamiast termostatycznego kardidża 98282000. Produkt będzie funkcjonował podobnie do baterii jednouchwytowej. 

Czy istnieje termostat podtynkowy lub specjalna jednostka regulacyjna dla zamienionych przyłączy?

W przypadku termostatu podtynkowego firmy Hansgrohe można go po prostu obrócić blok funkcyjny o 180°. Nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy. Wyjątek stanowi termostat z zaworem odcinająco-przestawnym. W tym przypadku jest konieczna rozeta zadrukowana w odpowiedni sposób. Podczas przebudowy należy po prostu zdemontować widoczne części i odkręcić po odcięciu wody cztery śruby mocujące bloku funkcyjnego. Obrócić blok funkcyjny o 180° i zamontować go ponownie.

W przypadku instalacji z termostatem nie temperatura wody w wylewce nie zgadza się. Co mogę zrobić?

Korekta jest konieczna, jeżeli temperatura zmierzona w miejscu poboru wody różni się od temperatury ustawionej na termostacie. Należy przy tym stosować się do poniższych instrukcji: Obracać uchwyt ze skalą do momentu, aż w miejscu poboru wody będzie wypływać woda o wybranej temperaturze (38° C). Odkręcić śrubę na uchwycie, cofnąć uchwyt i obrócić go do położenia 38° C. Następnie nałożyć ponownie uchwyt i dokręcić śrubę na uchwycie.

Przycisk blokady bezpieczeństwa w uchwycie termostatu zacina się. Jak mogę temu zaradzić?

Prawdopodobnie przycisk jest po prostu zakamieniony lub uszkodzona jest sprężyna. Należy oczyścić sprężynę i przycisk oraz lekko je natłuścić. Ewentualnie należy wymienić części zamienne. Numery części zamiennych znajdziesz w instrukcji montażu lub w Katalogu części zamiennych online.

Jakie kroki są konieczne do montażu kompletu Ecostat Select Showerpipe.

Montaż kompletu Ecostat Select Showerpipe objaśniamy Państwu w tym filmie.

Dlaczego uchwyt zacina się po zamontowaniu zestawu?

Adapter trzpieniowy (tuleja z tworzywa sztucznego o najmniejszej średnicy) jest za długi. Przyciąć adapter trzpieniowy do długości podanej w instrukcji montażu.

Jaka jednostka regulacyjna jest potrzebna jako część zamienna do termostatów podtynkowych Highflow stosowanych z iBox universal?

Jako część zamienną stosuje się jednostkę regulacyjną nr 96633000.

Czy w przypadku podłączenia zestawu Exafill jest konieczny przerywacz rurowy do termostatu?

Jeśli wanna jest napełniania przez przelew zgodnie z EN 1717 przerywacz rurowy musi być zainstalowany na wysokości montażowej 150 mm powyżej najwyższego możliwego poziomu wody brudnej.

W jaki sposób należy wykonać demontaż zaworów zwrotnych w przypadku termostatu nr 13550180?

Otworzyć dopływ wody. Zawory zwrotne wysuną się.
Jeżeli armatura nie została zamontowana bezpośrednio w pobliżu elementu odcinającego, ewentualnie potrzebna jest druga osoba.

W przypadku ShowerSelect czy ShowerTablet po wykonaniu montażu nie można uruchomić przycisku lub przycisk nie działa.

Podczas montażu baterii nie została usunięta z zaworu zielona klamra zabezpieczająca. Proszę zdemontować widoczne części i usunąć klamrę.

Możliwe, że uszczelka pomiędzy przyciskiem i rozetą nie została natłuszczona. Proszę lekko natłuścić uszczelkę za pomocą silikonu.

Czy w przypadku wyłączania produktów ShowerSelect powstają silne uderzenia ciśnienia w instalacji?

Podczas wyłączania mogą porównywalnie, tak jak w przypadku baterii jednouchwytowych, wystąpić uderzenia ciśnienia w instalacji. Powstające uderzenia ciśnienia odpowiadają jednak dopuszczalnym wartościom określonym normą EN 15091.

ShowerSelect: Czy w tych produktach mogę regulować objętość przepływu wody?

W przypadku produktów ShowerSelect nie ma możliwości regulacji przepływu wody. Z naszych doświadczeń wynika, że 80% użytkowników nie potrzebuje regulacji przepływu. Kontrola przepływ wody jest szczególnie wymagana w główkach prysznicowych Nowe główki prysznicowe Raindance Select oferują możliwość wyboru pomiędzy strumieniem łagodnym i silnym. Wyjątkowo oszczędnym pod względem zużycia wody rozwiązaniem są główki prysznicowe EcoSmart dostępne w szerokim asortymencie. W przypadku głowic prysznicowych kluczowym celem jest przyjemność kąpieli. Twoi klienci mogą wybierać z szeregu głowic o rożnym przepływie strumienia. W naszej ofercie znajdują się również termostaty wyposażone w standardową technologie, umożliwiającą sterowanie objętością przepływu wody.

Bateria termostatayczna: Po instalacji płynie jedynie gorąca lub zimna woda. Co może być tego przyczyną?

Jedną z przyczyn mogą być zamienione przyłącza wody zimnej i gorącej. Przyłącze wody gorącej powinno znajdować się z lewej, a wody zimnej - z prawej strony. W przypadku iBox universal można to np. łatwo sprawdzić za pomocą centralnego termostatu. Przy przekręceniu bloku funkcyjnego o 180° funkcja jest zapewniona mimo zamienionych przyłączy.

Dlaczego po zamontowaniu uchwytów nie można otworzyć/zamknąć dopływu wody ani wykonywać funkcji regulacyjnych?

Należy sprawdzić adapter trzpieniowy (tuleja z tworzywa sztucznego o najmniejszej średnicy). Tuleja mogła być za krótko przycięty lub niewłaściwie zamontowana. Numer części zamiennej odpowiedniego zestawu tulei gwintowanych znajduje się w dołączonej instrukcji montażu.

Przy uchwycie zamiennym do mojej podtynkowej armatury termostatycznej brakuje śruby mocującej. Jak mogę prawidłowo zamontować uchwyt?

Od 2012 roku uchwyty termostatyczne są nakładane. Śruba mocująca nie jest konieczna. Nakładane uchwyty są montowane po prostu przez wciśnięcie i można je zawsze zdemontować przez silne wyciągnięcie.

Wanny z hydromasażem

W wannie z hydromasażem nie włączają się dysze wodne. Jaka jest tego przyczyna?

Albo poziom wody w wannie jest za niski, albo należy uregulować czułość czujnika.

Wanna z hydromasażem 300 i 700: Dlaczego po dłuższym okresie pracy i w przerwach dysze powietrzne wydają świszczące odgłosy podczas przedmuchiwania przewodów powietrza?

Membrany dyszy powietrznych skleiły się ze względu na osady i kamień.
Sposób postępowania: Zdjąć dyszę powietrzną (jest tylko nałożona) i nasmarować czerwoną membranę znajdującą się pod dyszą powietrzną smarem lub olejem silikonowym.
Przed montażem dyszy powietrznych włożyć chromowane elementy (na około pięć minut) do gorącej wody, następnie nałożyć ponownie czerwoną membranę i zamontować jeszcze ciepłą dyszę powietrzną.

Hydrosystem wanny z hydromasażem nie pracuje już z pełną mocą. Dlaczego?

Prawdopodobnie zabezpieczenie przed zasysaniem powietrza do hydrosystemu (zawór zwrotny) jest nieszczelne i tym samym przez cały czas jest zasysane "niewłaściwe powietrze".

Informacja dotycząca plików cookies

Niniejsza strona korzysta z informacji zapisanych w plikach cookies w celu optymalizacji przeglądanej przez Państwa zawartości.
Ważne: Przetwarzamy informacje tylko wtedy, gdy wyrażą Państwo na to zgodę. Swoją zgodę mogą Państwo definitywnie wycofać w każdym momencie. 

Dzięki plikom cookies nasza witryna internetowa działa zdecydowanie lepiej. Pliki cookies umożliwiają np. dostęp do nawigacji pomiędzy stronami lub do bezpiecznych sekcji naszej witryny internetowej.
Dzięki plikom cookies dokonujemy oceny naszej strony internetowej pod kątem statystyki i pracujemy nad jej udoskonalaniem, aby mogli Państwo czuć się tu zawsze i pod każdym względem komfortowo. Gromadzone informacje są oczywiście anonimowe.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby przedstawić Państwu zindywidualizowane treści i reklamy spersonalizowane.