Hansgrohe Professional Services
AXOR
hansgrohe
Ekologiczne baterie i prysznice

EcoSmart: Oszczędność wody i energii

Ochrona klimatu rozpoczyna się podczas kąpieli pod prysznicem, ekologiczny styl życia - podczas mycia rąk. Baterie i prysznice marki AXOR i hansgrohe, które są wyposażone w technologię EcoSmart, zużywają nawet 60 procent mniej wody niż standardowe produkty. EcoSmart obniża koszty wody i energii, dbając o cenne zasoby. To cieszy wszystkich: osoby prywatne, hotelarzy, właścicieli obiektów sportowych etc.

Z produktami oszczędzającymi wodę do sukcesu sprzedaży - Twoje argumenty

  • Klienci oszczędzają mnóstwo wody, ponieważ przepływ w produktach EcoSmart jest automatycznie ograniczony.
  • Mniejsze zapotrzebowanie na wodę ciepłą = mniejsze zapotrzebowanie na energię. A to dlatego, że mniej wody wymaga podgrzania. Oznacza to mniejszą emisję CO2 i niższe koszty za energię.
  • Świetny serwis podczas rozmów handlowych: Zrób kalkulację potencjału oszczędności z EcoSmart – za pomocą kalkulatora oszczędności hansgrohe. Pozwala on obliczyć jak szybko zwróci się inwestycja w łazienkę.

Prysznice z technologią EcoSmart - fakty i zasada działania

Codzienne zapotrzebowanie na wodę do kąpieli pod prysznicem spada dzięki EcoSmart nawet o 60 procent: zawdzięczamy to inteligentnemu ograniczeniu przepływu, specjalnym dyszom strumieniowym i domieszce powietrza. W ten sposób wiele głowic i główek prysznicowych EcoSmart zużywa na minutę zaledwie 9 litrów wody, a niektóre tylko 6 litrów. W dodatku jest to niezależne od ciśnienia wody. Dzieje się tak za sprawą „pierścienia precyzujący O-Ring", który elastycznie reaguje na ciśnienie wody i reguluje jej ilość.
Prysznice EcoSmart oszczędzają wodę.
„Pierścień precyzujący O-Ring” w główce prysznicowej EcoSmart: Kiedy ciśnienie wody jest wysokie, pierścień zmniejsza otwór przepływowy. Kiedy ciśnienie jest niskie - zwiększa go.

Bateria umywalkowa EcoSmart - fakty i zasada działania

Dzięki technologii EcoSmart zużycie wody we wszystkich bateriach umywalkowych marki AXOR i hansgrohe zostaje obniżone do 5 litrów na minutę. Jak to się dzieje? Za sprawą domieszki powietrza i specjalnego ograniczenia przepływu. Perlator EcoSmart zintegrowany jest w wylewce baterii i wzbogaca wodę powietrzem. Rezultatem jest obfity, musujący strumień wody.
Baterie EcoSmart oszczędzają wodę.
„Precyzujący pierścień” w baterii EcoSmart: Reaguje na różnice w ciśnieniu wody, zmieniając swoją formę. To ogranicza przepływ i na bieżąco oszczędza wodę pitną.

Projekty inwestycyjne: Niskie koszty eksploatacji - szybka amortyzacja

Szczególnie w przypadku projektów inwestycyjnych oszczędność wody i energii to decydujące kryteria na etapie wyboru wyposażenia. W budynkach z dużą ilością łazienek i toalet (hotele, obiekty użyteczności publicznej etc.) po wprowadzeniu produktów EcoSmart potencjał oszczędności ulega zwielokrotnieniu. Dobra wiadomość: większe nakłady instalacyjne nie są potrzebne. Ponadto: dzięki prysznicom i bateriom EcoSmart projektanci wnętrz i architekci mogą czerpać z pełni kreatywnych możliwości, jakie oferuje kompletny asortyment produktów do stref prysznica i umywalki.

Baterie umywalkowe hansgrohe w hotelu.
Baterie EcoSmart w hotelach: ponieważ koszty eksploatacji w tym przypadku tak szybko spadają, inwestycje amortyzują się często już po kilku miesiącach.

Wybór produktów EcoSmart z asortymentu marek AXOR i hansgrohe