Hansgrohe Professional Services
AXOR
hansgrohe
Armatura - pomyślana kompletnie od nowa

Archetyp o minimalistycznym wzornictwie z nowym systemem sterowania: AXOR One

Baterie AXOR One są eleganckie, elementarne i czyste. Ich design jest ekstremalnie zredukowany, a jednak wygląda znajomo, wyróżniają go gładkie płaszczyzny, zaokrąglone krawędzie, wyważone proporcje. Obsługa tych baterii jest intuicyjna i oszczędna pod względem zużycia zasobów ze względu na precyzyjny, innowacyjny system sterownia. Baterie są dostępne w wersji chrom i matowa czerń oraz w innych ekskluzywnych wariantach powierzchni AXOR FinishPlus.

Esencja prostoty: Archetypy oferujące nowy sposób interakcji

AXOR One są zredukowane do istoty formy. Jest to ekstremalnie smukła, zaokrąglona wylewka i dwa oddzielne uchwyty lub uchwyt jednoramienny. W połączeniu z subtelnymi detalami, takimi jak łagodnie zwężana wylewka, uchwyty przyjemnie leżąc w dłoni oraz dostępny ekskluzywnie dla AXOR One wariant powierzchni czarny matowy – lub jeden z wielu wariantów powierzchni AXOR FinishPlus – AXOR One stała się niewiarygodnie szlachetną, ponadczasowo piękną i ekskluzywną kolekcją, która wzbogaca każdą łazienkę.

Design: Barber Osgerby
Jednouchwytowa bateria umywalkowa AXOR One z bocznym uchwytem.

Smukły korpus, prosta instalacja i praktyczna konserwacja


Dzięki umiejscowieniu kartusza pod umywalką projektantom i twórcom AXOR One udało się trafić w sedno. Rozwiązano przy tym dwie kwestie jednocześnie: Dopiero dzięki wyodrębnieniu "silnika armatury" możliwe stało się osiągnięcie tak ekstremalnie smukłego korpusu i tym samym zredukowanie AXOR One do absolutnej istoty formy. Jednocześnie, umiejscowienie wkładu mieszającego pod umywalką stworzyło możliwość szybszej i prostszej instalacji oraz otworzyło praktyczny dostęp dla potrzeb serwisu i konserwacji. Demontaż i ponowny montaż kartusza ułatwia przy tym zapięcie bagnetowe.
Przedstawienie umiejscowienia kartusza w AXOR One Select.

Zanurz się w świecie AXOR One!

Wraz z AXOR One na rynek wchodzi prawdziwa innowacja. Dotyczy to wielu poziomów. W naszej serii Deep Dives odkryjesz wszystko to, co jest autentycznie przełomowe w tej kolekcji pod względem wzornictwa, technologii i filozofii. Obejrzyj teraz poniższe materiały video, w których Anke Sohn, Head of Global Brand Marketing AXOR i Benjamin Holzer, Head of Product Management AXOR szczegółowo przedstawiają kolekcję!

AXOR One: innowacyjna obsługa wspomaga oszczędne zużycie zasobów


Baterie z kolekcji AXOR One są dostępne w wariantach z różnymi uchwytami. Warianty Select posiadają boczny uchwyt jednoramienny z systemem sterowania all-in-one, który polega na tym, że naciśnięcie uchwytu uruchamia i zatrzymuje strumień wody. Oferuje to precyzję i bezpośrednią kontrolę. Przekręcając uchwyt jednoramienny zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podnosi się temperaturę wody. Oprócz tego, uchwyt posiada zintegrowaną funkcję CoolStart: Sprawia ona, że ciepła woda płynie tylko wtedy, gdy uchwyt zostanie przekręcony zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Oto design uchwytu z innowacyjną funkcją – dla oszczędnego zużycia zasobów podczas korzystania z wody.
Uchwyt sterujący all-in-one AXOR One z bliska.

Nowa interpretacja klasyki: trzyotworowa bateria AXOR One

Trzyotworowa bateria umywalkowa AXOR One w całkowicie nowy sposób interpretuje klasyczne wzornictwo baterii z wysoką wylewką i oddzielnymi uchwytami. Inaczej niż w znanej wersji, dwa uchwyty o zaokrąglonej formie służą tu różnym funkcjom: Naciskając prawy uchwyt ze zintegrowaną technologią Select, uruchamia się i zatrzymuje strumień wody; obracając go, można zmienić temperaturę. Obrót lewego uchwytu reguluje objętość strumienia. Ta innowacyjna obsługa pozwala na wstępne ustawienie temperatury i ilości wody.
Nowa trzyotworowa bateria umywalkowa AXOR One podczas działania.

Znajomy, a jednak absolutnie nowatorski: ekstremalnie płaski uchwyt jednoramienny


Bateria umywalkowa AXOR One z uchwytem jednoramiennym w innowacyjny sposób podchwytuje minimalistyczny język wzornictwa. Płaski design uchwytu stał się możliwy dzięki opracowaniu nowego kartusza M25XS. Zintegrowany kształtownik strumienia i subtelnie zwężająca się wylewka podkreślają jakość wzornictwa i wykonania. Baterie AXOR One z uchwytem jednoramiennym cechuje – tak jak całą kolekcję – zintegrowana koncepcja wzornictwa o smukłych sylwetkach, gładkich płaszczyznach, miękkich krawędziach i wyważonych proporcjach.
Dwie wysokie baterie jednouchwytowe AXOR One w kolorze matowej czerni.

Minimalistyczne wzornictwo do strefy prysznica

Głowice prysznicowe AXOR One wyróżniają się monolityczną formą i innowacyjnym rozmieszczeniem rodzajów strumieni, PowderRain i Rain, które odzwierciedla klasyczny wzór graficzny na tarczy strumieniowej. Strumień PowderRain otula kokonem wody z milionów mikro-delikatnych kropel emitowanych przez okrąg w środku tarczy strumieniowej; Strumień Rain (okrąg zewnętrzny) to zastrzyk świeżości dla całego ciała. Innowacyjna kombinacja – dla immersyjnego, niepowtarzalnego doznania kąpieli.
Głowica prysznicowa z dwoma rodzajami strumienia AXOR One 280 podczas działania.

Kombinacja all-in-one dla perfekcyjnego doznania kąpieli pod prysznicem

Asortyment AXOR One obejmuje głowice prysznicowe w dwóch wariantach wielkości (280 i 75), z jednym lub dwoma rodzajami strumienia oraz dwie główki prysznicowe. Komplet prysznicowy AXOR One, jako kombinacja all-in-one składająca się z głowicy prysznicowej, główki prysznicowej, drążka prysznicowego i przyłącza ściennego, to minimalistyczny obiekt wzornictwa w łazience. Kąt ustawienia głowicy prysznicowej można elastycznie regulować za pomocą ruchomego ramienia prysznicowego; główka prysznicowa ze strumieniem PowderRain w wariancie EcoSmart jest oszczędna pod względem zużycia wody. Dzięki zintegrowaniu przyłącza ściennego ten system prysznicowy został zredukowany do istoty formy. Całkowicie zgodnie z filozofią wzornictwa AXOR One.
System prysznicowy z głowicą i główką prysznicową w kolorze matowej czerni.