Maksymalna wolność aranżacji łazienki

Kolorowe powierzchnie i ekskluzywne usługi dla indywidualnej łazienki marzeń

Baterie, prysznice i akcesoria w specjalnych wariantach powierzchni, dopasowane do osobistych preferencji i warunków przestrzeni: Oto usługi AXOR FinishPlus i AXOR Signature. Oferują one architektom, projektantom i ich klientom – użytkownikom łazienki – wolność dopasowania produktów do osobistych wyobrażeń. Dla łazienki marzeń - indywidualnej i z charakterem.

Kolorowe baterie z powierzchnią w wersji szczotkowanej lub polerowanej

Kolorowa powierzchnia z szerokiej gamy specjalnych wariantów AXOR FinishPlus: Dzięki niej bateria staje się lśniącym komunikatem stylu w strefie umywalki. Prysznic staje się wizualną atrakcją, a akcesoria otrzymują bardzo indywidualny charakter. Ten, kto stawia na produkt marki AXOR w powierzchni specjalnej, otrzymuje perfekcyjne dopełnienie indywidualnej aranżacji łazienki. Albo wprowadza przemyślany kontrast dla architektury wnętrza. W wersji szczotkowanej czy błyszczącej, w szlachetnej kolorystyce złota, wyrazistego czarnego chromu lub w ciepłym odcieniu brązu – specjalne warianty powierzchni AXOR FinishPlus są nie tylko ekstremalnie odporne i trwałe, ale wydobywają z obiektów wzornictwa w łazience i kuchni maksymalny blask. Kombinacje kolorów lub inne kolory specjalne realizowane są na życzenie. Specjalne warianty powierzchni AXOR FinishPlus – opracowane przez specjalistów marki AXOR, produkowane w komorach PVD w rodzimej fabryce marki AXOR w Schiltach w Schwarzwaldzie.

Baterie w różnych wariantach powierzchni.
Kolorowe powierzchnie dedykowane indywidualnym aranżacjom łazienek: Warianty powierzchni AXOR FinishPlus, w wersji szczotkowanej lub polerowanej, zmieniają baterię w ekskluzywny komunikat wzornictwa.

AXOR, manufaktura indywidualności.

Szyta na miarę produkcja w połączeniu z jakością i zamiłowaniem do precyzji. Dowiedz się, dlaczego manufakturalne podejście marki AXOR do produkcji jest tak wyjątkowe. Posłuchaj, co Benjamin Holzer, Dyrektor Zarządzający Produkcją marki AXOR, mówi o wyjątkowych zaletach manufakturalnej produkcji.

Od złota do brązu: kolorowe spektrum dla produktów do łazienki i kucheni

Kolorystyczne spektrum opracowane dla specjalnych wariantów powierzchni AXOR FinishPlus dedykowanych indywidualnym bateriom, prysznicom i akcesoriom obejmuje różne kolory, od ciepłych odcieni brązu po nowoczesny czarny chrom, od estetyki stali nierdzewnej w stylu industrialnym po kolorystykę złota, która szlachetnie prezentuje się w strefie umywalki, od polerowanego czerwonego złota po mosiądzu szczotkowany. To bogactwo kolorów w wersji „szczotkowanej“ lub „polerowanej“ oferuje nieskończone możliwości realizacji indywidualnych pomysłów aranżacyjnych.

Warianty powierzchni AXOR FinishPlus

Dostępne od 1 egzemplarza:
 • Złoty optyczny polerowany (Polished Gold Optic)
 • Złoty optyczny szczotkowany (Brushed Gold Optic)
 • Nikiel szczotkowany (Brushed Nickel)
 • Czerwone złoto polerowane (Polished Red Gold)
 • Czerwone złoto szczotkowane (Brushed Red Gold)
 • Brąz szczotkowany (Brushed Bronze)
 • Czarny chrom polerowany (Polished Black Chrome)
 • Czarny chrom szczotkowany (Brushed Black Chrome)
 • Mosiądz szczotkowany (Brushed Brass) 
 • Stalowy (Stainless Steel Optic) 

  ​​​​​​​
 • Dostępne od 30 sztuk:
 • Chrom polerowany (Polished Chrome) 
 • Chrom szczotkowany (Brushed Chrome)
 • Nikiel polerowany (Polished Nickel)
 • Brąz polerowany (Polished Bronze)
 • Mosiądz polerowany (Polished Brass)

Lśniące i odporne: Powierzchnie AXOR FinishPlus, produkowane w procesie PVD

Kolorowe powierzchnie AXOR FinishPlus to mistrzowskie połączenie zaawansowanej techniki i rzemiosła. Wytwarzane są w fizycznym procesie osadzania z fazy gazowej (Physical Vapor Deposition). Jest to proces powlekania wynikający z wyładowania łuku elektrycznego w komorze wysokiej próżni. Dostarczane gazy łączą się z cyrkonem. Mieszanina ta opada na chromowaną powierzchnię produktu i tworzy dodatkową powłokę PVD o grubości do 0,3 μm. Specjalne kolory AXOR FinishPlus powstają dzięki, opracowanym przez naszych ekspertów, specjalnym recepturom mieszanin gazów. W przypadku wariantów szczotkowanych baterie, prysznice lub akcesoria poddawane są ręcznemu szczotkowaniu przed nałożeniem powłoki PVD, a kierunek szczotkowania jest idealnie dopasowany do wzornictwa produktu. W fabryce marki AXOR w głównej siedzibie Grupy Hansgrohe w Schiltach zamówienia związane z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty łazienkowe z kolorową powierzchnią realizowane są w kilku komorach próżniowych.  

Przegląd zalet powierzchni PVD:

 • Wyjątkowy blask
 • Szerokie spektrum kolorów
 • Wysoka jakość i trwałość
 • Wysoka odporność na czynniki mechaniczne i chemiczne, takie jak zarysowania lub środki czyszczące oraz na korozję (na przykład pod wpływem soli lub morskiego powietrza)
Proces PVD w komorze próżniowej; proces polerowania ręcznego.
High-tech: Powierzchnie AXOR FinishPlus PVD powstają w próżni za pomocą wyładowania łukowego. Ręczna robota: wcześniej są polerowane lub, w przypadku wariantów szczotkowanych, ręcznie szczotkowane.

Od baterii do unikatu: AXOR Signature spełnia indywidualne (łazienkowe) życzenia 

Wydłużanie, skracanie, znakowanie: usługa AXOR Signature spełnia wymagania klienta w zakresie modyfikacji: zgodnie z osobistymi preferencjami, jak np. własne logo, oznaczenia w lokalnym języku, specjalny uchwyt. Albo zgodnie z warunkami przestrzeni, jak np. przedłużenie przyłącza sufitowego, aby dostosować je do wysokości sufitu; dopasowanie długości wylewki do szczególnej geometrii umywalki. Indywidualne życzenia są realizowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i z dużą dbałością o szczegóły zgodnie z najnowszymi standardami przemysłowymi.


 
Graficzna ilustracja przedłużonego ramienia głowicy prysznicowej do montażu w suficie.
Modyfikacje w ramach AXOR Signature, takie jak przedłużanie i skracanie wylewek baterii lub ramion prysznicowych: dla realizacji osobistych życzeń; dla dopasowania produktów do warunków przestrzeni.

AXOR Signature: Swoboda projektowania dla architektów i projektantów

Dzięki AXOR Signature marka otwiera przed architektami i projektantami zupełnie nowe możliwości w obszarze projektowania łazienek. Mogą oni dopasować armaturę i prysznice do luksusowej aranżacji wnętrz w obiekcie, np. wybierając jako uchwyt armatury kryształ Swarovskiego w kształcie trapezu. Zwłaszcza w luksusowych hotelach ekskluzywny charakter znajduje swoje odzwierciedlenie w szczegółach - kiedy bateria umywalkowa otrzymuje personalizację w postaci logo hotelu lub oznaczeń ciepłej/zimnej wody w lokalnym języku. AXOR Signature spełnia życzenia klientów. To usługa dedykowana projektantom łazienek, którzy oferują swoim klientom więcej niż standard.

Bateria z indywidualnym logo pośrodku uchwytu krzyżowego.
Zindywidualizowany produkt jako wyraz ekskluzywności: Bateria marki AXOR z własnym logo lub herbem. Ekskluzywne usługi AXOR Signature.

Indywidualne łazienki według wymagań klienta dzięki modyfikacjom produktów przez AXOR Signature

W fazie powstawania projektu wyzwania to codzienność: łazienka ma bardzo wysoki sufit, umywalka ma niezwykłą geometrię, architektura pomieszczenia wymaga szczególnego i nietypowego podejścia do projektu. Realizacja indywidualnych życzeń klientów często uzależniona jest od możliwości dopasowania produktów do wyjątkowych okoliczności. Takim dopasowaniem produktów zajmuje się AXOR Signature: przyłącza sufitowe są tu przedłużane, aby użytkownicy mogli cieszyć się wyjątkowymi doznaniami kąpieli pod prysznicem marki AXOR, nawet jeśli sufit, na którym prysznic będzie zamontowany, jest wyjątkowo wysoki. Eksperci AXOR Signature mogą również przedłużyć korpus baterii umywalkowej tak, aby wysokość baterii była idealnie dopasowana do wysokości ekskluzywnej umywalki. Możliwości są różnorodne, ale rezultat jest zawsze ten sam: AXOR Signature przeistacza produkt marki AXOR w unikat, wyprodukowany na najwyższym poziomie technicznym z udziałem prac manualnych i typową dla marki AXOR precyzją.

Ilustracja przedłużenia baterii.
Usługa AXOR Signature oferuje szeroką gamę opcji personalizacji. Tutaj nawet najbardziej nietypowe prośby są sprawdzane pod kątem ich wykonalności i - jeśli jest to technicznie możliwe - realizowane.

Poznaj projektantów marki AXOR!

Nadać łazience osobisty charakter - ta idea przyświecała twórcom marki AXOR. Tego zobowiązania się trzymamy. Od samego początku współpracujemy ze słynnymi projektantami-artystami, którzy inspirują nas swoją twórczością. Poznaj naszą Galerię Sław w poniższym filmie z Anke Sohn, Dyrektor Globalnego Marketingu marki AXOR!