Lepsza pielęgnacja, mniej reklamacji

Poradnik na temat pielęgnacji i czyszczenia: Twoi klienci na tym skorzystają

Twój poirytowany klient skarży się na baterię lub prysznic, które najwyraźniej źle wyczyścił i przez to uszkodził. To nie poprawia nastroju również profesjonaliście. Kamień, brud i tłuszcz można usunąć łatwo i delikatnie. Nasza rada: Udzielaj wskazówek na temat prawidłowych sposobów czyszczenia już na etapie sprzedaży produktów AXOR i hansgrohe! To usługa, na której korzystają wszyscy.

Prawidłowe czyszczenie główek i głowic prysznicowych: Usuwaj kamień, zapobiegaj uszkodzeniom

Pielęgnacja głowic prysznicowych, nawet tych wielkoformatowych: to nie czary. Jednak niewłaściwe środki i metody mogą uszkodzić wysokiej jakości powierzchnie, a nawet wnętrze produktów i pogorszyć funkcjonalność produktów.

Aby do tego nie doszło, Twoi klienci powinni przestrzegać kilku zasad:
 • do pielęgnacji odpowiednia jest tylko miękka i czysta szmatka - nie należy stosować szorstkich akcesoriów, takich jak gąbki ścierające lub ściereczki z mikrofazy;
   
 • nie używać myjek parowych - wysokie temperatury mogą uszkodzić prysznice;
   
 • stosować tylko delikatne środki czyszczące - na przykład na bazie kwasku cytrynowego;
   
 • nigdy nie używać środków czyszczących zawierających kwas solny, mrówkowy, podchloryn sodu lub kwas octowy – są one zbyt agresywne. Również środki czyszczące na bazie kwasu fosforowego dopuszczalne są tylko pod pewnymi warunkami.
   
 • nigdy nie mieszać ze sobą środków czyszczących;
   
 • nie rozpylać środka czyszczącego bezpośrednio na powierzchnię pryszniców - mgiełka może wniknąć w produkty i spowodować uszkodzenia. Zamiast tego: wystarczy nałożyć środek czyszczący na miękką szmatkę i przetrzeć nim powierzchnię;
   
 • Na zakończenie należy dokładnie przepłukać i opłukać prysznice czystą wodą.

Prawidłowe czyszczenie baterii kuchennych: Błyszczące i wolne od kamienia w mgnieniu oka

Aby ciepło, zimno, tłuszcze lub kwasy nie zaszkodziły ekskluzywnym powierzchniom baterii kuchennych marek AXOR i hansgrohe, Twój klient powinien regularnie o nie dbać. W ten sposób można od samego początku uniknąć ewentualnych szkód w następstwie osadzania się kamienia.

 • Nigdy nie należy czyścić baterii kuchennych za pomocą agresywnych środków czyszczących. Zakazane są wybielacze na bazie chloru, kwas mrówkowy, octowy lub solny, materiały ścierne lub szorstkie gąbki!
   
 • Polecamy produkty na bazie kwasku cytrynowego. Nie należy używać detergentów zawierających kwas solny lub kwas octowy, ponieważ mogą one spowodować poważne uszkodzenia.
   
 • Baterii nie należy spryskiwać bezpośrednio środkami czyszczącymi ani nie należy mieszać ze sobą środków czyszczących. Lepiej: nałożyć środek na miękką, gładką bawełnianą szmatkę. Po przetarciu baterii należy chwilę odczekać, a następnie dokładnie opłukać baterię czystą wodą. 
   
 • Na zakończenie przetrzeć powierzchnię baterii suchą szmatką. W ten sposób uzyskujemy lśniący efekt.
Łagodna pielęgnacja: Prawidłowe czyszczenie baterii w strefie kuchennego zlewozmywaka.
Zarówno w wersji chrom, jak i z powierzchnią w kolorze stali nierdzewnej: Baterie kuchenne marek AXOR i hansgrohe są odporne i łatwe w pielęgnacji. Muszą jednak dzień w dzień dawać sobie radę z dużą ilością obciążeń.

Prawidłowe czyszczenie baterii łazienkowej i perlatora: Czyste i wolne od kamienia w 5 krokach

 • Krok 1: Baterie łazienkowe najlepiej czyścić miękką bawełnianą ściereczką, którą zwilża się tylko w razie potrzeby. Większość zabrudzeń można usunąć, delikatnie je wycierając. Prosimy nie używać szorstkich gąbek, szczotek ani ściereczek z mikrofibry.
   
 • Krok 2: Kamień ma tendencje do osadzania się w narożnikach i fugach. Aby temu zaradzić, należy sięgnąć po łagodny środek czyszczący na bazie kwasku cytrynowego. Ważne: Nie należy rozpylać koncentratu bezpośrednio na powierzchnię baterii, lecz najpierw na ściereczkę. Następnie usunąć zabrudzenia przez potarcie.
   
 • Krok 3: Baterię należy gruntownie opłukać czystą wodą.
   
 • Krok 4: Raz jeszcze powtórzyć krok pierwszy, po to aby usunąć ewentualne pozostałości środka czyszczącego i nadać powierzchni lśniący blask.
   
 • Krok 5: Jeśli strumień nie jest tak pięknie napowietrzony, jak na początku, oznacza to, że na perlatorze osadził się kamień. Po umieszczeniu perlatora w ciepłej wodzie z niewielką ilością środka czyszczącego, osady rozpuszczą się z łatwością. 

QuickClean: Łatwe usuwanie kamienia i zabrudzeń przez potarcie palcem

Wiele gospodarstw domowych boryka się z problemem twardej wody. Aby uprościć pielęgnację produktów łazienkowych i kuchennych, wyposażyliśmy wiele baterii i pryszniców marki AXOR i hansgrohe w technologię QuickClean. Dzięki tej szybkiej funkcji anti-kalk pozostałości kamienia można łatwo usunąć na zasadzie mechanicznej. Dla klientów oznacza to: mniejsze nakłady na czyszczenie i piękniejszy obraz strumienia.