Hansgrohe Professional Services
AXOR
hansgrohe
Idealna kombinacja, zadowolony klient

Odkryj dopasowaną baterię dzięki testom ComfortZone marek AXOR i hansgrohe

Bateria i umywalka muszą być do siebie dopasowane, aby nie było irytujących rozprysków wody na ubraniu lub wokół umywalki. Testy ComfortZone marek AXOR i hansgrohe to niezawodne metody sprawdzające, jak nasze baterie pasują do umywalek wiodących producentów. To oferuje większe bezpieczeństwo na etapie projektowania i pokazuje Twój wysoki poziom kompetencji doradczych.

Różne warianty wysokości baterii, wiele możliwości – jedna procedura testowa

Umywalka może spełniać różne funkcje: w toalecie służy tylko do mycia rąk, ale czasem ma służyć również do tego, aby można było umyć nad nią włosy, a nawet do wielu różnorodnych zadań na co dzień. Bez względu na to, jakie wymagania stawiamy umywalce: oba komponenty, bateria i umywalka, powinny być do siebie dopasowane. Pod względem estetycznym chodzi o harmonijny design. Natomiast pod względem funkcjonalnym - o to, aby woda nie rozpryskiwała się na ubranie i otoczenie. Dzięki temu użytkownik będzie przez długi czas cieszyć się swoim wyborem, a profesjonaliście branży sanitarnej lub projektantowi przybędzie kolejny zadowolony klient.

Perfekcyjnie dopasowana kombinacja baterii marki AXOR z umywalką.
Perfekcyjnie dopasowane pod względem estetycznym i funkcjonalnym: W testach ComfortZone sprawdzono kombinację baterii i umywalki pod kątem zachowań strumienia i przestrzeni funkcjonalnej.

W formie testu ComfortZone firma Hansgrohe opracowała niezawodną metodę testowania, która w realistycznych warunkach weryfikuje, czy baterie obu marek AXOR i hansgrohe pasują do popularnych umywalek wiodących producentów. W tym celu baterie są montowane zgodnie z odpowiednimi specyfikacjami i testowane według następujących kryteriów:

 • Wolna przestrzeń pomiędzy baterią i umywalką
 • Stopień pryskania strumienia przy różnym ciśnieniu wody
 • Stopień pryskania strumienia podczas mycia rąk

Rezultaty są udostępniane profesjonalnym partnerom marek AXOR i hansgrohe bezpłatnie do pobrania w postaci szczegółowych raportów z testów. Niezliczone kombinacje baterii i umywalek zostały już przetestowane w wewnętrznym centrum testowym. Zdobyta w ten sposób wiedza techniczna i wyniki zebrane w wielu cyklach testowych oferują bezpieczeństwo - na etapie projektowania i podczas rozmów handlowych. Dlatego test ComfortZone jest ekskluzywną usługą, która służy klientowi jako orientacja, a wyspecjalizowanemu partnerowi jako cenne narzędzie doradcze.

Testy ComfortZone z bateriami marki hansgrohe: sprawdzone kombinacje w celu zapewnienia najwyższego komfortu

Asortyment baterii marki hansgrohe jest bardzo obszerny. Równie obszerne są testy ComfortZone przeprowadzane przez markę, w ramach których przetestowano już kilka tysięcy kombinacji baterii z umywalką. Wyniki testów, posortowane według producentów ceramiki, oferują przegląd umywalek pasujących do rozmaitych linii baterii marki hansgrohe, zróżnicowanych pod względem wzornictwa, wysokości i rodzaju instalacji. W tym celu marka hansgrohe zdefiniowała pięć typów ceramiki:

 • Misa umywalkowa z baterią zamontowaną za nią
 • Misa umywalkowa z baterią zamontowaną na niej
 • Misa umywalkowa z baterią zamontowaną na ścianie
 • Umywalka do zabudowy i nablatowa z baterią wolnostojącą
 • Umywalka wisząca na ścianie z baterią zamontowaną na niej

W rezultatach testów do każdego z tych typów wyszczególniono pasujące baterie. Rezultaty zostały udostępnione w formacie PDF do pobrania bezpłatnie.

Kombinacja baterii i ceramiki, która nie jest dopasowana.
To denerwujące, gdy bateria i umywalka nie pasują do siebie i w rezultacie woda rozpryskuje się. Testy ComfortZone pokazują, która bateria hansgrohe pasuje do konkretnej ceramiki.

W ten sposób przeprowadza się test ComfortZone:

Test wolnej przestrzeni
Tutaj chodzi o wolną przestrzeń, którą uzyskuje się dzięki połączeniu baterii z umywalką – czyli o swobodę poruszania się użytkownika pomiędzy wylewką i odpływem. W tym celu między baterią i umywalką umieszcza się kulę testową, aby sprawdzić, czy możliwe jest wygodne mycie rąk. Jeśli kula nie mieści się centralnie pod strumieniem wody, już po przeprowadzeniu tego testu kombinacja klasyfikowana jest jako niepolecana.

Test zachowań strumienia
W tym teście sprawdzane jest zachowanie strumienia w przypadku danej kombinacji. Ważne jest, aby woda opadająca na powierzchnię umywalki, nie rozpryskiwała się na boki. W tym celu kilkukrotnie uruchamia się i zatrzymuje strumień bieżącej wody. W międzyczasie umywalka jest raz po raz wycierana do sucha. Następnie ocenia się ślady pozostawione przez wodę poza obszarem umywalki. Aby uzyskać jak najbardziej realistyczny wynik, test zachowań strumienia jest przeprowadzany kilka razy dla każdej baterii przy różnym poziomie ciśnienia w instalacji.

Test praktyczny
W tym przypadku kontroli poddawane jest zachowanie strumienia podczas mycia rąk. Do symulacji mycia rąk wykorzystuje się znormalizowany model dłoni, który obraca się trzy razy w obie strony pod strumieniem bieżącej wody. Również na zakończenie tego testu ocenia się ślady pozostawione przez wodę poza obszarem umywalki.

 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki burgbad

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane kombinacje baterii marki hansgrohe z umywalkami marki burgbad.

  Test ComfortZone hansgrohe i burgbad (PDF, 4.6 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Duravit

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Duravit.

  Test ComfortZone hansgrohe i Duravit (PDF, 9.4 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki FORMAT Design

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki FORMAT Design.

  Test ComfortZone hansgrohe i FORMAT Design (PDF, 2.6 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Ideal Standard

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Ideal Standard.

  Test ComfortZone hansgrohe i Ideal Standard (PDF, 2.6 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Kaldewei

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Kaldewei.

  Test ComfortZone hansgrohe i Kaldewei (PDF, 3.8 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Keramag

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Keramag.

  Test ComfortZone hansgrohe i Keramag (PDF, 6.1 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Kohler

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Kohler.

  Test ComfortZone hansgrohe i Kohler (PDF, 1.9 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Laufen

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Laufen.

  Test ComfortZone hansgrohe i Laufen (PDF, 4 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Roca

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Roca.

  Test ComfortZone hansgrohe i Roca (PDF, 3.1 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Toto

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Toto.

  Test ComfortZone hansgrohe i Toto (PDF, 3.6 MB)
 • Rezultaty testów hansgrohe ComfortZone z umywalkami marki Villeroy & Boch

  Przejdź tutaj do rezultatów testów ComfortZone zawierających sprawdzone i polecane baterie marki hansgrohe w połączeniu z umywalkami marki Villeroy & Boch.

  Test ComfortZone hansgrohe i Villeroy & Boch (PDF, 5.1 MB)
 • Procedura testowa hansgrohe ComfortZone

  W testach ComfortZone kombinacje baterii hansgrohe z umywalkami zostały sprawdzone pod kątem wolnej przestrzeni i zachowań strumienia. Dowiedz się więcej tutaj na temat procedury testowej.

  Testy ComfortZone: Tak to się odbywa (PDF, 150 KB)

Test AXOR ComfortZone: aby bateria pasowała pod względem estetyki i funkcjonalności

Klienci, którzy decydują się na wyposażenie swojej łazienki w armaturę marki AXOR, wysoko cenią sobie estetykę i perfekcję. Aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom również w aspekcie wyboru odpowiedniej umywalki, marka AXOR w tamach testów ComfortZone sprawdza kompatybilność różnych kolekcji swojej armatury w kombinacjach z umywalkami renomowanych producentów ceramiki. Kombinacje te są przy tym oceniane pod kątem ogólnej estetyki oraz funkcjonalności. Przy wyborze umywalek eksperci designu marki AXOR szczególną uwagę zwracają na styl, cenę i standardy wzornictwa. Na potrzeby testów ceramikę podzielono na pięć kategorii, takich jak misy umywalkowe z baterią zamontowaną na nich lub umywalki nablatowe z baterią wolnostojącą. Te pięć typów ceramiki zostało szczegółowo opisanych w wynikach testów. Wyniki testów zostały udostępnione bezpłatnie do pobrania w formacie PDF.

Bateria ze strumieniem wodospadowym i umywalka do zabudowy.
Perfekcyjna kombinacja pod względem estetyki i funkcjonalności: Bateria AXOR Massaud z umywalką. Aby wydobyć całe piękno wodospadu, geometria umywalki musi być doskonale dopasowana.

Harmonia w strefie umywalki

Kolekcje łazienkowe marki AXOR powstają we współpracy ze słynnymi projektantami. Inspirowane ich charakterem, są wyrazem wizjonerskich koncepcji łazienkowych i oferują bogactwo wariantów wzornictwa. Tym istotniejsze jest to, aby w łazience według AXOR wszystkie komponenty były do siebie precyzyjnie dopasowane. Testy AXOR ComfortZone pokazują, które umywalki stylistycznie współgrają z konkretnymi bateriami marki AXOR. Podzielone według kolekcji łazienkowych rezultaty oferują praktyczną orientację – a dzięki temu wyczerpującą bazę informacji wspierających doradztwo podczas rozmów z klientem.

Test funkcjonalności dla większego komfortu

Oprócz kwestii związanych z estetyką, testy AXOR ComfortZone weryfikują również funkcjonalność poszczególnych kombinacji. W tym celu przeprowadza się ocenę wolnej przestrzeni oraz zachowań strumienia. Kombinacja musi spełniać wymogi komfortu użytkowania podczas mycia rąk, którą definiuje między innymi przestrzeń swobody ruchów pomiędzy wylewką i odpływem umywalki. Oprócz tego należy wykluczyć takie kombinacje, przy których strumień rozpryskuje się na ubranie lub poza obszar umywalki. W tym celu w warunkach zbliżonych do rzeczywistych przeprowadza się rozmaite testy zachowań strumienia, wolnej przestrzeni i praktycznego użytkowania.