Metraż? Ciśnienie? Zasięg strumienia?

Znajdź idealną dla Twojego klienta głowicę prysznicową

Każde zlecenie jest inne. Raz spotkasz się z niewielką przestrzenią na prysznic, innym razem życzeniem klienta będzie przestronna strefa prysznica typu walk-in. Nie zawsze ciśnienie wody jest wystarczające dla dużych instalacji. Która głowica prysznicowa będzie odpowiednia, aby polecić ją konkretnym klientom? Tym pytaniom poświęcony jest niniejszy poradnik planowania strefy prysznica. Rozwiniesz swoje kompetencje w zakresie doradztwa dzięki przejrzystym i precyzyjnym przykładom projektów.

Konkretna pomoc podczas projektowania stref prysznica

Wybór odpowiedniej głowicy prysznicowej do własnej strefy prysznica z ogromnej oferty produktów może sprawić trudność i wielu Twoich klientów czuje się tym przytłoczonych. Dużą powierzchnię warto w pełni wykorzystać, a kiedy miejsca jest mało, woda nie powinna pryskać dookoła. Przed profesjonalistami stoi zadanie, aby wyszukać dokładnie dopasowaną głowicę prysznicową z bogatego w warianty asortymentu. Nie jest to łatwe.

Dlatego skoncentrujemy się tutaj na głowicach prysznicowych hansgrohe, które posiadają regulację kąta ustawienia. Oferują one cudowne opcje dopasowania do wymarzonej strefy prysznica – i stanowią rozwiązanie niejednego problemu z brakiem miejsca. Nie jesteś jeszcze dobrze obeznany z różnymi wariantami zasięgu strumienia przy zróżnicowanym nachyleniu? To da się zmienić.

Duża okrągła głowica prysznicowa Rainfinity z przyłączem ściennym.
Tak piękna może być kąpiel pod prysznicem. Ta nowoczesna łazienka marzeń została wyposażona w prysznice Rainfinity. Okrągłą głowicę prysznicową z przyłączem ściennym można ustawić pod dokładnie dopasowanym kątem.

W naszych przykładach projektów skupimy się na następujących liniach produktowych z elastycznym ramieniem prysznicowym:

Te deszczownice z przyłączem ściennym marki hansgrohe wyznaczają nowe standardy w dziedzinie wzornictwa łazienkowego, każda w swoim segmencie cenowym. Oferują one również zmysłowe doznanie przyjemności dzięki mikrodelikatnemu strumieniowi PowderRain

W jaki sposób takie wellnessowe strumienie są naukowo opracowywane w hansgrohe, dowiesz się w dalszej części tej strony.

Jaka głowica prysznicowa dla konkretnej powierzchni prysznicowej?

Czy to mini wnęka prysznicowa, czy obszerny prysznic typu walk-in: Deszczownice marki hansgrohe z regulacją kąta ustawienia dopasowują się do indywidualnej architektury łazienki każdej klientki i każdego klienta. Przy instalacji musisz jednak pamiętać o kilku liczbach i wartościach.

Jakie czynniki są decydujące dla wyboru głowicy prysznicowej?

 1. Wielkość powierzchni prysznicowej
 2. Średnica prysznica
 3. Zasięg strumieni
 4. Warunki ciśnieniowe 

Przyjemność kąpieli pod okiem ekspertów hansgrohe

Ważna kwestia przy wyborze optymalnej deszczownicy: Większość głowic prysznicowych wymaga określonego minimalnego ciśnienia przepływu dla uzyskania pięknego obrazu strumienia i zapewnienia wellnessowych doznań. Wymagane wartości sprawdzisz u nas online: Znajdziesz je przy diagramach przepływu w danych projektowych, które możesz pobrać osobno dla każdego prysznica.

Nasz test praktyczny na stanowisku kontroli pryszniców pokazuje dokładne rezultaty w zakresie ciśnienia wody i zasięgu strumienia. Więcej informacji na temat wszystkich parametrów znajdziesz w dalszej części tej strony.*

Strefa prysznica? Strefa mokra? Strefa sucha?

Przejdźmy teraz do Twoich prac instalacyjnych. Określ proszę dostępną powierzchnię strefy prysznica, którą masz zaprojektować. Uwaga: Niektórzy z Twoich klientów posiadają pod prysznicem strefę suchą, która oferuje miejsce na ręczniki, szlafroki i siedziska, a więc powinna pozostać sucha. Koniecznie wkalkuluj tę przestrzeń buforową w swoim projekcie deszczownicy z funkcją ukośnego ustawienia. Wartości w naszych przykładach projektów odnoszą się do strefy mokrej.

Strefa prysznica często składa się ze strefy mokrej i suchej.
Ważna wskazówka dla Twojego projektu: Dostępna strefa mokra określa powierzchnię prysznicową Twojego klienta. Przy obliczeniach należy zawsze odjąć strefę suchą, aby uniknąć kłopotów.

Aby perfekcyjnie zaprojektować dostępną strefę mokrą, kliknij teraz symbol z wymiarami powierzchni. Dzięki temu przeskoczysz bezpośrednio do odpowiedniego przykładu projektu.

   

Optymalne deszczownice dla powierzchni prysznicowych o wymiarach do 90 x 90 cm

To jest powierzchnia prysznicowa, z którą najczęściej spotkasz się u swojego klienta. W przypadku popularnej powierzchni prysznicowej o wymiarach 90 x 90 cm możesz polecić i zainstalować wszystkie trzy głowice prysznicowe hansgrohe z regulacją kąta ustawienia:

 • Pulsify S 260
 • Rainfinity 250 
 • Rainfinity 360 

Na przykładowych zdjęciach zasięgu strumienia ciśnienie przepływu i kąt nachylenia każdorazowo różnią się od siebie.

Pulsify S, instalacja w suficie: perfekcyjnie wszechstronny

Dla powierzchni prysznicowych o wymiarach 90 x 90 cm odpowiedni jest również wszechstronny produkt marki hansgrohe do wszystkich zadań: zainstalowana w suficie głowica prysznicowa Pulsify S 260 z PowderRain. Ten wariant „downpour” w programie Pulsify również oferuje możliwość indywidualnego montażu dzięki elastycznej długości i pozycji ramienia prysznicowego. Ramię prysznicowe, dostępne w dwóch wariantach długości, 240 i 390 mm, znajduje się pośrodku przegubu kulowego.

Przykładowe obliczenia dla potrzeb instalacji:

 • Średnicę strumienia na podłodze wynoszącą około 450 mm przy ciśnieniu 2 bar należy podzielić przez 2 = 225 mm. 
 • Do tych 225 mm należy dodać długość ramienia prysznicowego plus odległość pomiędzy ścianą i ramieniem prysznicowym (w przypadku systemów prysznicowych do montażu natynkowego).
 • W przypadku ramienia prysznicowego o długości 390 mm i odległości od ściany wynoszącej 50 mm otrzymujemy zasięg strumienia wynoszący 665 mm.

Oprócz Pulsify S w asortymencie hansgrohe znajduje się również wiele głowic prysznicowych do montażu na ścianie, które idealnie sprawdzą się w przypadku mniejszych powierzchni prysznicowych.

Zasięg strumienia głowicy prysznicowej Pulsify S 260 zamontowanej w suficie.

Optymalne deszczownice dla powierzchni prysznicowych o wymiarach do 100 x 100 cm

W przypadku powierzchni prysznicowej o wymiarach 100 x 100 cm możesz polecić i zainstalować te dwie głowice prysznicowe hansgrohe z regulacją kąta ustawienia:

 • Pulsify S 260
 • Rainfinity 250 

Na przykładowych zdjęciach zasięgu strumienia ciśnienie przepływu i kąt nachylenia każdorazowo różnią się od siebie.

Optymalne deszczownice dla powierzchni prysznicowych o wymiarach 120 x 100 cm i większych

W przypadku klasycznych powierzchni prysznicowych oraz pryszniców typu walk-in o wymiarach 120 x 100 cm możesz polecić i zainstalować głowicę prysznicową hansgrohe Pulsify S 260 z regulacją kąta ustawienia. Sprawdza się ona doskonale również w przypadku większych powierzchni prysznicowych. Na przykładowych zdjęciach zasięgu strumienia ciśnienie przepływu i kąt nachylenia każdorazowa różnią się od siebie.
Przypomnienie: Przed poleceniem produktu należy bezwzględnie sprawdzić ciśnienie wody w łazience klienta.

*Ważne informacje na temat danych wymiarowych w naszym teście praktycznym

 • Głowice prysznicowe hansgrohe z regulacją kąta ustawienia były zamontowane na standardowej wysokości 2,05 m.
 • Zasięg strumieni mierzono zgodnie z praktyką przy ciśnieniu przepływu 2 i 3 bar u wylotu określonej armatury (termostat/bateria mieszająca/zawór podtynkowy). 
 • Jeśli chodzi o zasięg strumienia należy liczyć się z odchyleniami rzędu +/- 50 mm. W przykładowych projektach te odchylenia zostały już wkalkulowane.
 • Testowano zasięg strumienia PowderRain. W przypadku głowic prysznicowych o kilku rodzajach strumienia, które posiadają dodatkowo strumień Intense PowderRain, te wartości mogą się nieznacznie różnić.

Pulsify i Rainfinity: Mistrzynie dopasowania do każdej łazienki

 • Poradnik sprzedaży hansgrohe, asortyment łazienkowy

  Wszystko to, co wspiera kompetentne doradztwo w obszarze armatury, pryszniców i techniki instalacyjnej.

  Pobierz teraz (PDF, 23 MB)

Departament Badań nad Strumieniem Hansgrohe: tu rozwijamy wellness naukowo

Wyjątkowe miejsce w skali całej branży: Departament Badań nad Strumieniem Hansgrohe . W nowoczesnym laboratorium badawczym i rozwojowym w Schwarzwaldzie zespół ekspertów opracowuje inteligentne technologie i funkcje dedykowane doznaniom w kontakcie z wodą. Każdy produkt poddawany jest tutaj kontroli w oparciu o specjalne metody testowe. To oznacza: Postać wody płynącej z pryszniców i baterii marek AXOR i hansgrohe nie jest dziełem przypadku. Forma, którą nadajemy wodzie, jest rezultatem wielokrotnie weryfikowanych i skrupulatnie dokumentowanych prac badawczych.

Dlaczego firma Hansgrohe zdecydowała się zainwestować we własny Departament Badań nad Strumieniem?

 • Ponieważ profesjonaliści branży sanitarnej oraz klienci na całym świecie powinni móc w 100 procentach polegać na parametrach, takich jak zasięg strumienia, minimalne ciśnienie przepływu, standard higieniczny czy klasa akustyczna.
 • Ponieważ dzięki różnorodności rodzajów strumienia i ich indywidualizacji pragniemy dostarczać naszym klientom wyjątkowych wellnessowych doznań i czynić ich życie łatwiejszym. 
 • Ponieważ produkty klasy premium wymagają pierwszej klasy warunków dla ich rozwoju - a tylko najwyższej jakości przedmioty użytkowe są zrównoważone.
 • Ponieważ jako Zielona Firma postrzegamy to jako nasz obowiązek, aby konstruować produkty oszczędne pod względem zużycia wody i energii. Ponieważ dla naszej planety liczy się każda kropla i każda kilowatogodzina.

Oto co nasi badacze strumienia mówią o swoich specjalistycznych stanowiskach pracy