Nasz wkład w ochronę planety

Zrównoważony rozwój: najważniejsza dla nas kwestia i Twój najlepszy argument

Woda to życie i nasza pasja. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ten cenny zasób chronić: tworząc oszczędzające wodę i energię prysznice, baterie i technologie. Również produkcja i utylizacja naszych produktów ma wpływ na cykle klimatyczne i dystrybucję zasobów na naszej planecie, za którą czujemy się odpowiedzialni. A Twoi klienci? Uwielbiają, kiedy pomagasz im w oszczędzaniu. 

Zielony. Bardziej zielony. Eco* 2030.

„Do 2030 roku chcemy przestawić całe nasze portfolio produktów przewodzących wodę marek hansgrohe i AXOR na technologie oszczędzające wodę i energię. W przyszłości muszą one stanowić część składową każdej energetycznej modernizacji i każdego nowego, energooszczędnego przedsięwzięcia budowlanego. Angażujemy się tam, gdzie możliwe jest wpływanie wspólnie na regulację emisji w łazience i kuchni”.“ 

Hans Jürgen Kalmbach
Prezes Zarządu Hansgrohe SE 


* Grupa Hansgrohe definiuje „ECO“ jako redukcję zużycia wody i/lub energii przez produkty przewodzące wodę w fazie ich eksploatacji o co najmniej 22 procent w porównaniu do roku bazowego 2020.

Hansgrohe sprawia, że produkty przewodzące wodę są przyjazne dla klimatu.
Zielony. Bardziej zielony. Eco 2030 to flagowy projekt Grupy Hansgrohe. Pod kierownictwem Hansa Jürgena Kalmbacha wyposażamy wszystkie produkty przewodzące wodę w przyjazne dla klimatu technologie.

Nasza droga do zielonej transformacji

Mniej ciepłej wody, mniej emisji CO2

Faza użytkowania główki prysznicowej jest zdecydowanie najbardziej intensywna pod względem emisji CO2. Emitowane jest około 1000 razy więcej CO2 niż w toku produkcji. Dlatego postawiliśmy sobie za cel, aby zaprojektować zrównoważone rozwiązania produktowe, które łączą oszczędzające wodę i energię technologie, takie jak EcoSmart i CoolStart z wyjątkowym doznaniem wody. Zgodnie z DNA naszych marek czujemy się odpowiedzialni za człowieka, środowisko i naszą planetę.

Poznaj nasze technologie oszczędzające wodę i energię

W firmie Hansgrohe wybitne wzornictwo i ochrona zasobów idą w parze. Dzięki naszym technologiom EcoSmart (od 2007 r.) i CoolStart (od 2012 r.) użytkownicy oszczędzają wodę i energię już od wielu lat – każdego dnia. Z myślą o przyszłości postawiliśmy sobie jeszcze bardziej ambitne cele dotyczące środowiska.

Pulsify - zmysłowe, zrównoważone doznania kąpieli

W przypadku Pulsify wszystko kręci się wokół wydajnej przyjemności kąpieli. 9 z 10 klientów potwierdza, że Pulsify EcoSmart dostarczają wspaniałych prysznicowych doznań – przy 40 % oszczędności wody.*

więcej o Pulsify


*Badanie klientów TRND z udziałem 150 testerów, lipiec 2022 r. Oszczędność wody w porównaniu ze średnią hansgrohe.

mehr zu Pulsify

AXOR Conscious Showers by PHOENIX

Poza dostępnymi już w ofercie produktami oszczędzającymi wodę – jak na przykład AXOR Conscious Showers – marka AXOR, w ramach inicjatywy „Zielone produkty“ przeprowadzi w kolejnych latach konsekwentną zmianę portfolio produktowego.

mehr zu AXOR Conscious Showers

Oszczędzaj wodę, energię i pieniądze!

Nasza wskazówka: Wykorzystaj nasz Kalkulator oszczędności wody podczas rozmów handlowych. Za pomocą tego praktycznego narzędzia online możesz obliczyć dla swojego klienta potencjał oszczędności w rezultacie wyboru baterii lub pryszniców z technologią EcoSmart. Kalkulator oszczędności obliczy czas zwrotu z inwestycji.

Oszczędności w biznesie  czy oszczędności w prywatnym gospodarstwie domowym? Aby obliczyć potencjał, skorzystaj z odpowiedniego linka: 

Oszczędność wody w prywatnym gospodarstwie domowym

Oszczędność wody w biznesie

Transparentność na temat wpływu na ekologię aż do poziomu produktu 

Budujemy wiarygodność wśród naszych interesariuszy, transparentnie informując o naszym wpływie na środowisko. Na przykład posiadamy deklaracje środowiskowe produktów potwierdzone przez niezależne strony i uczestniczymy w rankingach przedsiębiorstw.

Znajdź swoje produkty oszczędzające wodę i energię

Zielony to więcej niż kolor