Łatwy sposób na oszczędzanie energii

CoolStart: Ciepła woda płynie tylko, gdy jest rzeczywiście potrzebna

Baterie hansgrohe CoolStart są przyjazne dla klimatu, ponieważ przy środkowej pozycji uchwytu płynie tylko zimna woda – w przeciwieństwie do standardowych baterii, które w pozycji wyjściowej od razu zużywają energię. Dzięki CoolStart Twoja instalacja nie napełnia się niepotrzebnie ciepłą wodą. Rezultat: mniejsze zużycie zasobów, mniejsza emisja CO2 i niższe koszty. W przypadku hoteli potencjał oszczędności jest ogromny.

Dzień po dniu obniżaj koszty ciepłej wody i chroń klimat

Aktualnie wszyscy zadają sobie pytanie: Gdzie możemy zaoszczędzić energię i jak emitować mniej CO2 do atmosfery? Nabywcy indywidualni szukają rozwiązań w obszarze często eksploatowanych urządzeń domowych, które zużywają energię. Natomiast klienci komercyjni mają świadomość wysokich kosztów, które pociąga za sobą instalacja pożeraczy wody i energii.

Najlepiej jest od razu zainwestować w wydajne, energooszczędne produkty. W przypadku baterii CoolStart ciepła czy gorąca woda płynie tylko wtedy, gdy jest rzeczywiście potrzebna. Z energii cieplnej użytkownicy korzystają dopiero wtedy, gdy świadomie przestawią uchwyt baterii w lewo.

CoolStart: Inteligentne oszczędzanie energii

Standardowe baterie działają inaczej: Tutaj przepływowy podgrzewacz wody, pompa cyrkulacyjna lub inny podgrzewacz wody uruchamia się od razu, gdy poruszy się uchwytem w pozycji wyjściowej. Jednak nie zawsze potrzebujemy ciepłej wody. Aby się napić, umyć ręce czy zęby, podlać kwiaty albo posprzątać, często wystarczy nam zimna woda. 

Dlatego woda, dzięki bateriom  CoolStart jest podgrzewana tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Użytkownicy decydują, jak wysoka powinna być temperatura – i to x razy dziennie. Z tego słynie marka hansgrohe: ekonomiczne baterie CoolStart pozwalają cieszyć się pełnią komfortu i nowoczesnym designem. Asortyment CoolStart jest interesujący dla szerokiej grupy docelowej, a profesjonalistom oferuje wspaniały potencjał sprzedaży. 

Codzienne oszczędzanie energii z bateriami CoolStart.
Niezależnie od tego, czy prowadzisz specjalistyczny punkt handlowy, czy działasz w segmencie projektów inwestycyjnych: Twoje wiodące argumenty sprzedaży to potencjał oszczędności i ochrona środowiska dzięki CoolStart.

Przykładowe kalkulacje oszczędności w gospodarstwie domowym z CoolStart

Kto startuje „chłodno”, oszczędza energię. W ten sposób czteroosobowe gospodarstwo domowe, w którym bateria CoolStart używana jest w ciągu całego roku przez 20 minut dziennie, może zauważyć zużycie energii mniejsze o 508 kilowatogodzin w porównaniu ze standardową baterią. 500 kWh pozwala:

  • upiec w tosterze 67564 tosty;
  • cały rok oglądać telewizję 24/7;
  • 500 godzin suszyć włosy.

Kto startuje chłodno, obniża swoją emisję CO2. Około 90 procent emisji CO2 w gospodarstwie domowym powstaje na skutek podgrzewania wody do prysznica, wanny i umywalki. W ten sposób czteroosobowa rodzina, która podgrzewa wodę gazem, może dzięki CoolStart produkować rocznie o 23 kilogramy mniej CO2 niż w przypadku korzystania ze standardowej baterii, a konkretnie:

  • Dwa buki o wysokości 23 metrów potrzebują dwóch lat, aby zrekompensować te 23 kilogramy.  

Kto startuje chłodno, oszczędza pieniądze. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy ceny energii rosną w zawrotnym tempie. Czteroosobowe gospodarstwo domowe, które podgrzewa wodę gazem, może każdego roku zaoszczędzić 61,97 Euro, jeśli wymieni swoją starą baterię na baterię CoolStart. Na marginesie:

  • Inwestycja w baterię CoolStart zwraca się w niecałe dwa lata.  

Podstawę dla tych obliczeń znajdziesz na końcu tej strony.*

Baterie umywalkowe z technologią CoolStart
hansgrohe pragnie wspierać konsumentów w mądrym korzystaniu z cennych zasobów. Technologie takie jak CoolStart czy EcoSmart zauważalnie w tym pomagają.

Wybrane produkty z technologią CoolStart

* Procentowa oszczędność energii pokazuje potencjał oszczędności produktu hansgrohe CoolStart w porównaniu ze standardowym produktem marki hansgrohe bez CoolStart. 

Obliczenie wpływu baterii umywalkowej bazuje na średnim zużyciu wynoszącym 5 litrów na minutę przy ciśnieniu 3 bar. Dla uzyskania możliwie najdokładniejszego rezultatu, tę wartość należy indywidualnie dopasować. Energia potrzebna do podgrzania 1 litra wody o 1 °C: 1 kcal lub 0,00116 kWh. Energia potrzebna do podgrzania 1 litra wody z 10 °C do 35°C (temperatura wody z baterii umywalkowej): 0,029 kWh/litr wody [obliczenie za pomocą wzoru na zużycie prądu na podstawie ogólnych zasad obliczeniowych zgodnie z międzynarodowym układem jednostek miar (IS). Przelicznik kWh na olej: 10 kWh = 1 litr oleju]. 

Przyjęte tu ceny za energię odpowiadają uśrednionym wartościom dla Niemiec i powinny zostać indywidualnie dopasowane dla możliwie najdokładniejszego rezultatu. Założono 12,2 ct/kWh. Zużycie energii przez urządzenia gospodarstwa domowego bazuje na tych wartościach (stan na 04/2022).

Hansgrohe SE nie może zapewnić o poprawności wyników ani ich zagwarantować. Kalkulacja jest bowiem zależna od wielu nieprzewidzianych czynników i dlatego pozostaje niewiążąca. Największy wpływ na wynik obliczeń mają ceny za energię.