Maksymalna siła wyrazu i ekskluzywność

Nadają perfekcyjny szlif: Maszyny diamentowe w fabryce marki AXOR

Zamysł projektanta, aby armatura lśniła jak żadna przedtem, doprowadził ekspertów marki AXOR, po intensywnych poszukiwaniach, do technologii, która pierwotnie była stosowana w przemyśle optycznym i kosmicznym: do maszyny diamentowej. Marce AXOR narzędzie diamentowe służy do tworzenia wariantów powierzchni, które charakteryzuje wspaniały blask, a także szlifu diamentowego na powierzchni baterii AXOR Edge.

Kiedy ekskluzywny charakter wyraża się poprzez perfekcję i jakość

Maszyny diamentowe znajdują zastosowanie w przemyśle optycznym i kosmicznym dla osiągnięcia maksymalnej precyzji i jakość powierzchni. Również eksperci z obszaru rozwoju produktów marki AXOR postawili na produkcję z udziałem narzędzia diamentowego, aby uzyskać niezrównany blask powierzchni. Albo do frezowania struktur - linia po linii, z dokładnością do mikrometra. W rezultacie powstaje klejnot, który za sprawą swojego blasku i rozmieszczonego na wybranych partiach szlifu diamentowego staje się wizualnym i zmysłowym zjawiskiem: AXOR Edge.

Baterie pochodzące z ekskluzywnych kolekcji są jak wyjątkowe, biżuteryjne dodatki. Pracując nad koncepcją AXOR Edge, projektant Jean-Marie Massaud postawił sobie za cel przemianę przedmiotu codziennego użytku w rzeźbę, która dzięki precyzyjnym krawędziom, lśniącym powierzchniom i wyrafinowanym strukturom wywołuje emocje. Podobnie jak w branży jubilerskiej, AXOR Edge wykorzystuje narzędzia diamentowe. Tutaj absolutna dokładność, najsubtelniejsze detale i najszlachetniejsze materiały wpływają na perfekcję i jakość całości – tak powstaje ekskluzywny charakter, który wykracza poza jakiekolwiek standardy i jest synonimem absolutnie doskonałego uszlachetnienia.

Maszyna diamentowa podczas frezowania baterii AXOR Edge.
Maszyna diamentowa podczas pracy: Tutaj frezuje skosy pod kątem 45° na powierzchni baterii AXOR Edge z najwyższą precyzją i dokładnością, tak aby łączyły się one ze sobą z punktową dokładnością.

Diamenty: ekskluzywny klucz do absolutnej precyzji

Zamysł projektanta, aby stworzyć armaturę charakteryzującą się maksymalnym blaskiem powierzchni, stanowił wyzwanie dla specjalistów w obszarze rozwoju produktów marki AXOR. Należało stworzyć jeszcze bardziej lśniące powierzchnie i zrealizować jeszcze bardziej precyzyjne krawędzie, które perfekcyjnie odbijałyby światło. Rozwiązanie pojawiło się pod postacią maszyny diamentowej. Dzięki niej można wykonać fazy 45° oraz powierzchnie wyróżniające się niespotykaną dotąd precyzją i gładkością. Fazy są przy tym docinane za pomocą narzędzia diamentowego w taki sposób, aby wszystkie dokładnie się ze sobą łączyły. Za pomocą maszyny diamentowej powierzchniom nadaje się finalną jakość wykończenia, którą cechuje brak jakichkolwiek nierówności, bez potrzeby późniejszego szlifowania lub polerowania. Ponieważ każde zadrapanie, każde wybrzuszenie spowodowane drobinką kurzu wpływa na wynik, decydujące znaczenie ma również lokalizacja maszyny diamentowej: tylko bardzo dobra stabilność zapewnia brak tarcia i wibracji. Do zapewnienia tych warunków służy sześć przepustnic powietrza, które kompensują nawet najmniejsze drgania podłoża. To wszystko wymaga czasu: ogólnie proces obróbki trwa dwa razy dłużej niż konwencjonalny proces szlifowania i polerowania.

Uszlachetnione szlifem diamentowym struktury powstają w toku tego samego procesu. Również tutaj diamenty frezują linię za linią piramidalne wzory na powierzchni masywnego mosiężnego bloku – z precyzją co do mikrometra i tolerancją zredukowaną do absolutnego minimum. Luksusowe detale armatury o rzeźbiarskiej formie czynią ją wizualnym i zmysłowym przebojem w strefie umywalki, wanny czy prysznica.

Dla uzyskania szlifu diamentowego najsubtelniejsze linie frezuje diament.
Absolutną atrakcją tej baterii jest szlif diamentowy: linia po linii, z dokładnością do mikrometra, frezowane są subtelne piramidalne wzory na powierzchni masywnego mosiężnego bloku.