Hansgrohe Professional Services
AXOR
hansgrohe
Ekologiczne baterie i prysznice

EcoSmart: Oszczędność wody i energii

Ochrona klimatu rozpoczyna się podczas kąpieli pod prysznicem, ekologiczny styl życia - podczas mycia rąk. Baterie i prysznice marki AXOR i hansgrohe, które są wyposażone w technologię EcoSmart, zużywają nawet 60 procent mniej wody niż standardowe produkty. EcoSmart obniża koszty wody i energii, dbając o cenne zasoby. To cieszy wszystkich: osoby prywatne, hotelarzy, właścicieli obiektów sportowych itd.

Z produktami oszczędzającymi wodę do sukcesu sprzedaży - Twoje argumenty

  • Klienci oszczędzają znaczne ilości wody, ponieważ przepływ w produktach EcoSmart ograniczany jest automatycznie. Z technologią EcoSmart+ efekt oszczędności jest nawet jeszcze większy.
  • Mniejsze zapotrzebowanie na wodę ciepłą = mniejsze zapotrzebowanie na energię. A to dlatego, że mniej wody wymaga podgrzania. Oznacza to mniejszą emisję CO2 i niższe koszty za energię.
  • Serwis na najwyższym poziomie podczas rozmów handlowych: Zrób kalkulację potencjału oszczędności z EcoSmart – za pomocą kalkulatora oszczędności hansgrohe. Pozwala on obliczyć jak szybko zwróci się inwestycja w łazienkę.

Prysznice z technologią EcoSmart - fakty i sposób działania

Codzienne zapotrzebowanie na wodę do kąpieli pod prysznicem spada dzięki EcoSmart nawet o 60 procent: zawdzięczamy to inteligentnemu ograniczeniu przepływu, specjalnym dyszom strumieniowym i domieszce powietrza. W ten sposób wiele głowic i główek prysznicowych EcoSmart zużywa na minutę zaledwie 8 litrów wody, a niektóre nawet tylko 6 litrów. W dodatku jest to niezależne od ciśnienia wody. Dzieje się tak za sprawą „pierścienia precyzującego O-Ring", który elastycznie reaguje na ciśnienie wody i reguluje jej ilość.
Prysznice EcoSmart oszczędzają wodę.
„Pierścień precyzujący O-Ring” w główce prysznicowej EcoSmart: Kiedy ciśnienie wody jest wysokie, pierścień zmniejsza otwór przepływowy. Kiedy ciśnienie jest niskie - zwiększa go.

Bateria umywalkowa EcoSmart - fakty i zasady działania

Dzięki technologii EcoSmart zużycie wody we wszystkich bateriach umywalkowych marki AXOR i hansgrohe zostaje obniżone do około 5 litrów na minutę. Produkty EcoSmart+ zużywają zaledwie 4 l/min przy ciśnieniu 3 bar. Oznacza to, że oszczędności wynoszą do 60 procent, a w przypadku niektórych produktów nawet więcej. Jak to możliwe? Za sprawą specjalnego ograniczenia przepływu z baterii płynie mniej wody. Perlator EcoSmart zintegrowany jest w wylewce baterii i przy okazji wzbogaca wodę powietrzem. Rezultatem jest obfity, napowietrzony strumień wody.
Baterie EcoSmart oszczędzają wodę.
„Elastomer precyzujący“ w baterii EcoSmart: Reaguje na różnice ciśnienia wody poprzez dopasowanie swojej średnicy. To w sposób ciągły oszczędza bieżącą wodę.

Osoby prywatne: Ekologia i komfort w równowadze

To oczywiste, że Twój klient ceni sobie zrównoważony styl życia, który pociąga za sobą mniejsze zużycie zasobów i mniejszy ślad CO2. Pokaż mu, w jaki sposób produkty EcoSmart wprowadzają równowagę pomiędzy odpowiedzialnością ekologiczną i komfortem podczas cieszenia się wodą. Wspaniały efekt uboczny dla właściciela łazienki: uważne podejście do zużycia chroni również domowy budżet. Na przykład, w przypadku zastosowania główki prysznicowej o wielkości przepływu 8,5 litra czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić 47320 litrów wody – w porównaniu ze standardową główką prysznicową, która zużywa 15 l/m. Jeżeli ta rodzina korzysta z ogrzewania gazowego, oznacza to roczne oszczędności wynoszące 439 Euro*. Oblicz ze swoim klientem potencjał oszczędności wody i energii za pomocą kalkulatora oszczędności hansgrohe.

Oszczędzaj wodę w łazience z hansgrohe EcoSmart.
Technologia CoolStart dodatkowo oszczędza energię.

Projekty inwestycyjne: Niskie koszty eksploatacji - szybka amortyzacja

Szczególnie w przypadku projektów inwestycyjnych oszczędność wody i energii to decydujące kryteria na etapie wyboru wyposażenia. W budynkach z dużą ilością łazienek i toalet (hotele, obiekty użyteczności publicznej itd.) po wprowadzeniu produktów EcoSmart potencjał oszczędności ulega zwielokrotnieniu. Dobra wiadomość: większe nakłady instalacyjne nie są potrzebne. Ponadto: dzięki prysznicom i bateriom EcoSmart projektanci wnętrz i architekci mogą czerpać z pełni kreatywnych możliwości, jakie oferuje kompletny asortyment produktów do stref prysznica i umywalki.

Baterie umywalkowe hansgrohe w hotelu.
Baterie EcoSmart w hotelach: ponieważ koszty eksploatacji w tym przypadku tak szybko spadają, inwestycje amortyzują się często już po kilku miesiącach.

Wybór produktów EcoSmart z asortymentu marek AXOR i hansgrohe

*Przykładowa kalkulacja opiera się na założeniu, że osoby w tym gospodarstwie domowym kąpią się pod prysznicem średnio 5 min dziennie, natomiast koszty wynoszą odpowiednio 5,37€/ m³ w przypadku wody i 12 ct/ kWh w przypadku gazu. Przyjęte tutaj ceny można dla możliwie jak najdokładniejszego wyniku dopasować indywidualnie. Więcej informacji zawiera podstrona kalkulatora oszczędności na stronie internetowej dla klientów ostatecznych.

Hansgrohe SE nie może zapewnić o poprawności wyników ani ich zagwarantować. Kalkulacja jest zależna od wielu nieprzewidzianych czynników i dlatego pozostaje niewiążąca.