Hansgrohe Professional Services
AXOR
hansgrohe
Jedno źródło projektu łazienki

RainDrain: Systemy odpływowe

 
Prysznic w jednej płaszczyźnie z podłogą z odpływem liniowym RainDrain.
RainDrain to perfekcyjne rozwiązanie odpływu dla każdej łazienki z prysznicem w jednej linii z podłogą. Dzięki szerokiej gamie produktów i wariantów kolorystycznych, można całościowo zaspokoić wymagania estetyczne każdego klienta.

Wizualna perfekcja w strefie prysznica    

Twój klient chce zrealizować strefę prysznica, w której wszystko perfekcyjnie do siebie pasuje? Łazienka zaprojektowana w jednolitym stylu to ostatecznie gwarancja dobrego samopoczucia. Marka hansgrohe rozszerzyła swój asortyment o wysokiej jakości odpływy prysznicowe i pod postacią RainDrain oddaje do Twojej dyspozycji ofertę wyróżniającą się doskonałym komfortem i wzornictwem. Warianty wykończenia powierzchni tych produktów są przy tym perfekcyjnie dopasowane do naszego pozostałego asortymentu. Łącz armaturę łazienkową, prysznice, rozwiązania wprowadzające porządek i odpływy prysznicowe w harmonijny sposób w stylowym świecie Twojego klienta.

RainDrain można elastycznie dopasować do każdej strefy prysznica, jest to rozwiązanie systemowe. Jeden zestaw podstawowy dla wszystkich odpływów liniowych oferuje poczucie pewności na etapie instalacji. Ze względu na niewielką wysokość montażu RainDrain sprawdza się zarówno w nowym budownictwie, jak i w przypadku renowacji. 

Maksymalną przyjemnością kąpieli pod głowicą prysznicową XXL klient może cieszyć się bez problemu: Dla wysokiej wydajności odpływu do 60 l/min do dyspozycji jest innowacyjne rozwiązanie syfonu, czyli Dryphon. Ten wydajny syfon mechaniczny jest dołączony do każdego elementu zewnętrznego odpływów liniowych i w razie potrzeby zastępuje syfon dostarczany z uBox universal (zestawem podstawowym) o wydajności odpływu do 42 l/min. Odpływ punktowy RainDrain Spot, jako kompletny zestaw wraz z syfonem, nie wymaga oddzielnego zestawu uBox universal.

Elastyczność we wszystkich sytuacjach

Strefa prysznica powinna pasować do stylu całego projektu od głowicy prysznicowej aż po odpływ. Do wyboru masz trzy różne odpływy liniowe i wariant odpływu punktowego: 

Perfekcyjny odpływ dla wszystkich

Szeroki asortyment oferuje różnorodne możliwości rozwiązania projektu odwodnienia w strefie prysznica. Który wariant RainDrain psuje najlepiej do łazienki Twojego klienta?
  • RainDrain Match: Odpływ liniowy do każdej łazienki. Pod rusztem dekoracyjnym woda odprowadzana jest wzdłuż spadku rynny ze stali nierdzewnej w kierunku odpływu. Sześć wariantów długości, 600–1200 mm. Rozeta dekoracyjna jest dostępna w wersji chrom, stal szlachetna szczotkowana, stal nierdzewna lakierowana i w dwóch wersjach szklanych. Po drugiej stronie możliwość obłożenia płytkami (niezalecane w przypadku wariantów szklanych). Łatwe dopasowanie do płaszczyzny płytek za pomocą ramy z regulacją wysokości, którą umieszcza się w rynnie ze stali nierdzewnej. Montaż przy ścianie lub swobodny w podłodze.
  • RainDrain Flex: Atrakcyjny wizualnie produkt z zintegrowanym spadkiem z rusztem dekoracyjnym. Pięć wariantów długości, 700–1200 mm, możliwość skrócenia na miejscu. Dostępny w wersji chrom, stal szlachetna szczotkowana i w pięciu specjalnych wariantach powierzchni FinishPlus. RainDrain Flex jest, w przeciwieństwie do pozostałych linii, kładziony na posadzkę jastrychową, regulacja wysokości odbywa się za pomocą owalnego połączenia wtykowego do zestawu podstawowego. Do montażu przy ścianie lub pomiędzy dwiema ścianami.
  • RainDrain Rock: Przewidziany do obłożenia kamieniem naturalnym/płytkami do grubości 40 mm. Woda odpływa w sposób niewidoczny. Sześć wariantów długości, 600–1200 mm, na miejscu możliwość skrócenia z każdej strony nawet o 50mm. Łatwe dopasowanie wysokości za pomocą zestawu instalacyjnego, montaż swobodny w podłodze.
  • RainDrain Spot: Odpływ punktowy do montażu w podłodze, oferujący maksymalną elastyczność wyboru umiejscowienia. Wymiary 150x150 mm. stal szlachetna szczotkowana (po drugiej stronie możliwość obłożenia płytkami) lub strukturalna stal szlachetna to warianty powierzchni rozety dekoracyjnej.

RainDrain & XtraStoris: Premiera na Hansgrohe Aqua Days

W 2021 roku zaprezentowaliśmy wszystkie nowości po raz pierwszy online podczas Hansgrohe Aqua Days. W tym video przeżyj z nami światową premierę w świecie marki hansgrohe: Odpływy liniowe i odpływy punktowe, które umożliwiają zaprojektowanie strefy prysznica w jednolitym stylu. Oprócz tego poznasz tu wnęki do wbudowania XtraStoris.

Wysokiej jakości rozwiązania odpływów liniowych i odpływów punktowych

uBox universal: jeden zestaw podstawowy dla wszystkich zakresów aplikacji

hansgrohe rozszerza swój asortyment o jeden zestaw podstawowy dla wszystkich odpływów liniowych i zakresów aplikacji. Korzyść dla Ciebie: Ekonomiczne stany magazynowe, ponieważ jeden model uBox universal pasuje do wszystkich wariantów odpływów liniowych hansgrohe.

  • Fabrycznie zamontowana membrana uszczelniająca dla niezawodnej szczelności w uszczelnieniu zespolonym zapobiega szkodom pod wpływem wody.
  • Elastyczna instalacja: trzy przyłącza pasują do niemal każdej sytuacji montażowej. Regulacja wysokości i wyrównanie rusztu (elementu zewnętrznego) są w przypadku RainDrain Match i Rock możliwe nawet wtedy, gdy posadzka została już wylana.
  • Wszechstronność: uBox universal jest przeznaczony do odwodnienia pojedynczego i podwójnego.
  • Wysoka jakość produktu gwarantuje bezpieczeństwo na budowie i zadowolenie klientów.
Schemat budowy uBox universal.
uBox universal setup for flat installation, particularly suitable for renovations, shown schematically: height compensation plates, base set for installation, factory pre-assembled sealing fleece and construction protection cap (from bottom to top).

Poznaj więcej nowości hansgrohe

Pulsify overhead shower relaxed.
Nowe prysznice Pulsify

Pulsify to nowa linia pryszniców z PodwerRain: czasem relaksującym, a czasem energetyzującym strumieniem.