Hansgrohe Professional Services
AXOR
hansgrohe
Projekt łazienki w jednolitym stylu

RainDrain: Systemy odpływowe

 
Prysznic w jednej płaszczyźnie z podłogą z odpływem liniowym RainDrain.
RainDrain to perfekcyjne rozwiązanie odpływu dla każdego projektu łazienki z prysznicem w jednej płaszczyźnie z podłogą. Dzięki szerokiej gamie produktów, wariantów długości i wykończenia można całościowo zaspokoić wymagania estetyczne każdego klienta.

Wizualna perfekcja w strefie prysznica    

Twój klient chce zrealizować strefę prysznica, w której wszystko perfekcyjnie do siebie pasuje? Marka hansgrohe rozszerzyła swój asortyment dedykowany łazienkom marzeń o linię wysokiej jakości odpływów prysznicowych. RainDrain to dla Ciebie możliwość zaoferowania najwyższego komfortu i doskonałego wzornictwa. Warianty wykończenia powierzchni tych produktów są przy tym perfekcyjnie dopasowane do naszego pozostałego asortymentu. Łącz armaturę łazienkową, prysznice, rozwiązania wprowadzające porządek i odpływy prysznicowe w harmonijny sposób w stylowym świecie Twojego klienta.

RainDrain dopasowuje się elastycznie do każdej wymarzonej strefy prysznica jako przemyślane rozwiązanie systemowe. W przypadku odpływów liniowych i punktowych hansgrohe wszystko jest do siebie dopasowane: od wariantów powierzchni, przez uszczelnienie po montaż. To oferuje bezpieczeństwo na etapie montażu. Dzięki małej głębokości montażu RainDrain sprawdza się w przypadku różnych rozwiązań instalacyjnych, zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas modernizacji łazienki. 

Maksymalną przyjemnością kąpieli pod głowicą prysznicową XXL klient może cieszyć się bez problemu. Wysoka wydajność odpływu do 60 l/min  jest zapewniona przez innowacyjne rozwiązanie syfonu, czyli Dryphonu. Ten wydajny suchy syfon mechaniczny jest dołączony do każdego elementu zewnętrznego odpływów liniowych (monotwanych na uBox) i w razie potrzeby zastępuje syfon dostarczany z uBox universal (zestawem podstawowym) o wydajności odpływu do 42 l/min. Odpływy punktowe RainDrain  jako kompletne zestawy wraz z syfonem, nie wymagają oddzielnego zestawu uBox universal.

Odpływy liniowe RainDrain: Elastyczność we wszystkich sytuacjach 

Strefa prysznica powinna pasować do stylu całego projektu, od głowicy prysznicowej aż po odpływ. Do wyboru masz sześć różnych odpływów liniowych, które umożliwiają realizację optymalnej instalacji dostosowanej do warunków przestrzeni i stylu łazienki.

Poznaj nowości w asortymencie odpływów    

RainDrain Minimalistic

Odpływ liniowy o minimalistycznym designie dostępny jest w pięciu długościach 70–120 cm. Zestaw prefabrykowany ze stali nierdzewnej przeznaczony jest do montażu naściennego i składa się z płaskiego, liniowego przyłącza ściennego oraz odpływu przed ścianą z syfonem (Dryphon). Łatwa regulacja wysokości dzięki zestawowi podstawowemu uBox universal. Ozdobny ruszt może być wyłożony płytkami.

RainDrain Minimalistic with tiled design cover.

RainDrain Match Plus

Odpływ liniowy ze stali nierdzewnej do każdej łazienki. Łatwy montaż w podłodze lub blisko ściany, idealny do montażu od ściany do ściany dzięki elegancko wydłużonej ramie. Długości 80–120 cm. Prosta regulacja wysokości. Designerski ruszt ze szczotkowanej stali nierdzewnej, matowej czerni lub matowej bieli. Z technologią Dryphon w standardzie.

RainDrain Match Plus with design cover in Matte Black. 

 

RainTurn

Listwa wykończeniowa to idealne rozwiązanie do wyrównywania nachylenia w prysznicach wyłożonych płytkami na krawędzi strefy prysznica. RainTurn ze stali nierdzewnej oferuje stylowe połączenie ze ścianą o długości 120 cm z możliwością skrócenia oraz połączenie ze ścianą dla nachyleń do 2%. Nadaje się do montażu po lewej i prawej stronie, z możliwością regulacji wysokości.

RainTurn with stainless steel design cover and slope connection. 

Perfekcyjny odpływ dla wszystkich

Szeroki asortyment oferuje różnorodne możliwości rozwiązania projektu odwodnienia w strefie prysznica. Który wariant RainDrain psuje najlepiej do łazienki Twojego klienta?

 • RainDrain Match: odpływ liniowy do każdej łazienki. Pod rusztem dekoracyjnym woda odprowadzana jest wzdłuż spadku rynny ze stali nierdzewnej w kierunku odpływu. Sześć wariantów długości, 600–1200 mm. Rozeta dekoracyjna jest dostępna w wersji chrom, stal szlachetna szczotkowana, stal nierdzewna lakierowana i w dwóch wersjach szklanych. Po drugiej stronie możliwość obłożenia płytkami (niezalecane w przypadku wariantów szklanych). Łatwe dopasowanie do płaszczyzny płytek za pomocą ramy z regulacją wysokości, którą umieszcza się w rynnie ze stali nierdzewnej. Montaż przy ścianie lub swobodny w podłodze.
 • RainDrain Original: odpływ liniowy w postaci gotowego zestawu zapewniającego bezproblemowy montaż i optymalne bezpieczeństwo. Sześć długości od 600–1200 mm. Woda odprowadzoana jest wzdłuż rynny ze stali nierdzewnej do odpływu pod rusztem. Do montażu płaskiego i standardowego dostępne są dodatkowo dwa syfony o różnych wysokościach.
 • RainDrain Flex: atrakcyjny wizualnie produkt z zintegrowanym spadkiem z rusztem dekoracyjnym. Pięć wariantów długości, 700–1200 mm, możliwość skrócenia na miejscu. Dostępny w wersji chrom, stal szlachetna szczotkowana i w pięciu specjalnych wariantach powierzchni FinishPlus. RainDrain Flex jest, w przeciwieństwie do pozostałych linii, kładziony na posadzkę jastrychową, regulacja wysokości odbywa się za pomocą owalnego połączenia wtykowego do zestawu podstawowego. Do montażu przy ścianie lub pomiędzy dwiema ścianami.
 • RainDrain Rock: przewidziany do obłożenia kamieniem naturalnym/płytkami do grubości 40 mm. Woda odpływa w sposób niewidoczny. Sześć wariantów długości, 600–1200 mm, na miejscu możliwość skrócenia z każdej strony nawet o 50mm. Łatwe dopasowanie wysokości za pomocą zestawu instalacyjnego, montaż swobodny w podłodze.
 • RainDrain Compact: odpływ liniowy ze stali nierdzewnej jest dostępny w sześciu długościach 600–1200 mm i stanowi rozwiązanie problemów przy renowacji łazienki ponieważ występuje w wersji niskiej i standardowej. Dostępny jest wariant z ozodbnym rusztem lub do wyłożenia płytkami.
 • RainDrain Allround: całkowicie wodoodporne rozwiązanie na całej powierzchni prysznica dla odpływu prysznicowego. Wielkopowierzchniowa włóknina uszczelniająca (1500 x 1300 mm) jest wstępnie zmontowana fabrycznie w zestawie montażowym (pięć długości, 700–1200 mm). W zestawie dwa syfony: niski i standardowy. Designerski ruszt ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

Odpływ trafiony w punkt

Odkryj asortyment estetycznych odpływów liniowych w ofercie hansgrohe. Który wariant pasuje najlepiej do koncepcji projektowej w łazience Twojego klienta? Do wyboru są:

Przegląd naszych odpływów punktowych

 • RainDrain Spot: Odpływ punktowy do montażu w podłodze oferujący maksymalną dowolność umiejscowienia. Wymiary 150x150 mm. W dwóch wariantach: z ozdobnym rusztem i z odzdobnym rusztem z możliwością wyłożenia płytkami.
 • RainDrain Brilliance: Odpływ punktowy klasy premium umożliwia realizację indywidualnych projektów. Obrotowa rozeta dekoracyjna w wariancie stal szlachetna szczotkowana, z możliwością wykończenia płytką po drugiej stronie, w dwóch rozmiarach, 100x100 i 150x150 mm. Rama płytki z regulacją wysokości (5-18 mm).
 • RainDrain Point: Pasuje do każdej łazienki. Do wyboru są rozety dekoracyjne o wymiarach 100/100 i 150/150 mm w wariancie stal szlachetna szczotkowana i matowa czerń, z możliwością wykończenia płytką po drugiej stronie, proste dopasowanie do wysokości otaczającej płaszczyzny. Dostępny również wariant jako perforowany ruszt ze stali nierdzewnej.

Wszystkie odpływy punktowe hansgrohe dostarczane są w komplecie z prefabrykowaną włókniną uszczelniającą, sitkiem zatrzymującym włosy i syfonem.

Wysokiej jakości rozwiązania:

uBox universal: jeden zestaw podstawowy 

hansgrohe rozszerza swój asortyment o jeden zestaw podstawowy dla czterechh odpływów liniowych. Korzyść dla Ciebie: Ekonomiczne stany magazynowe, ponieważ jeden model uBox universal pasuje do 4 wariantów odwodnienia liniowego.

 • Fabrycznie zamontowana włóknina uszczelniająca dla niezawodnej szczelności w uszczelnieniu zespolonym zapobiega szkodom pod wpływem wody.
 • Elastyczna instalacja: trzy przyłącza pasują do niemal każdej sytuacji montażowej. Regulacja wysokości i wyrównanie rusztu (elementu zewnętrznego) są w przypadku RainDrain Match i Rock możliwe nawet wtedy, gdy posadzka została już wylana.
 • Wszechstronność: uBox universal jest przeznaczony do odwodnienia pierwotnego (standardowego) i wtórnego.
 • Wysoka jakość produktu gwarantuje bezpieczeństwo na budowie i zadowolenie klientów.
Schemat budowy uBox universal.
Konstrukcja uBox universal do montażu płaskiego, polecanego szczególnie w przypadku renowacji, została przedstawiona schematycznie:
 • Broszura profesjonalna na temat RainDrain.

  Broszura profesjonalna na temat RainDrain i XtraStoris (EN)

  Broszura profesjonalna zawiera informacje techniczne oraz przydatną wiedzę na temat instalacji i projektowania z zastosowaniem RainDrain i XtraStoris.

  pobierz tutaj (PDF, 9.8 MB)

Odkryj więcej nowości hansgrohe